میگرن کات داروی درمان میگرن

997

میگرن سردردی ضربان دار، یک طرفه، شدید و تکرار شونده است که از جمله بیماری‌های عصبی طبقه بندی می شود. میگرن یک سردرد ساده نیست و گاهی به اندازه ای آزاردهنده و مشکل ساز می شود که زندگی فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. سردردهای میگرنی معمولابا فعالیت جسمانی تشدید شده و در برخی از اوقات به همراه حالت تهوع و یا علائمی مانند اورا مشاهده می‌شوند. آمار مبتلایان به میگرن در زنان، تقریبا سه برابر مردان است. نیمی از خانم‌هایی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، حداقل ماهی یکبار حملات سردرد را خواهند داشت. وجود نور و صدا باعث تشدید شدن سردرد و بروز حالت تهوع در بیماران مبتلا به میگرن می‌شود. اورا به حالتی گفته می شود که نورهایی شبیه به جرقه و یا هاله نور در جلوی چشم فرد ایجاد می شود. حالت اورا در نزدیک به سی درصد افراد مبتلا به میگرن رخ می دهد.

طول حمله میگرن میتواند از ۴ ساعت تا ۳ روز متغیر باشد. در این شرایط استفاده از داروهای مسکن برای برطرف شدن حملات میگرن، تاثیرگذار بوده و باعث کاهش سردرد می‌شود. اسپری میگرن کات از داروهایی است که در صورت استفاده منظم برای برطرف‌شدن سردردهای میگرنی، موثر است. در ادامه با این دارو بیشتر آشنا می‌شوید.

سردردهای میگرنی

اسپری میگرن کات چیست؟
میگرن کات یک داروی گیاهی شامل عصاره بیش از 20 گیاه مختلف برای درمان سردردهای میگرنی است. این دارو شامل عصاره گیاهان دارویی مختلفی از جمله اسطوخودوس، بنفشه، اکلیل‌الملک، رازیانه، گشنیز و مرزنجوش است و مصرف منظم دارو می تواند باعث کاهش سردردهای میگرنی شود. همچنین این دارو در زمان سردرد میگرنی می تواند به عنوان یک داروی مسکن برای سردردها نیز مورد استفاده قرار گیرد. میگرن کات با عملکری نظیر تغییر در قطر عروق سر برای مدیریت سردرد، تقویت ترشح ملاتونین برای تنظیم خواب و ریتم‌های زیستی و کاهش میزان نیتریک اکسید آزاد خون می‌تواند به کاهش و درمان سردرد، کمک کند.

مقدار و نحوه مصرف اسپری میگرن کات:
به منظور درمان سردردهای میگرنی داروی میگرن کات بایستی در ساعات بیداری ، هر سه ساعت یک بار و هر بار یک پاف در هر حفره بینی مصرف می‌شود. مدت زمان مصرف هر اسپری حدود 10 تا 15 روز است و مدت زمانی که نیاز است برای بهبودی از این دارو استفاده شود به طور معمول، 4 تا 6 ماه است.

برای استفاده از این دارو، نشسته و به آرامی هوای بینی خود را تخلیه کنید و سر را صاف کنید. یکی از سوراخ‌های بینی را بگیرید و در دیگری یک بار اسپری نمایید. بهتر است جهت پاشش دارو به سمت دیواره خارجی بینی باشد و پاشش هر نوع اسپری به سمت دیواره داخلی بینی می تواند موجب ایجاد خونریزی در بینی گردد. در صورتی که میگرن کات را در زمان حمله میگرنی استفاده کردید، این دوز اضافه را نادیده گرفته و روند استفاده از اسپری را به صورت قبل ادامه دهید.

اسپری میگرن کات

نکاتی مهم در مورد داروی میگرن کات:
در هنگام استفاده از اسپری نفس خود را حبس نموده و تا چند ثانیه بعد از اسپری نفس خود را نگه دارید.
مصرف دارو باید کاملا منظم باشد.
در صورتی که اسپری در بینی شما موجب ایجاد خشکی شد، میتوانید حفره بینی خود را با استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و یا روغن کنجد چرب کنید. دقت داشته باشید که فاصله استفاده از روغن تا استفاده از اسپری حداقل یک ساعت و بیشتر باشد زیرا استفاده همزمان روغن و اسپری موجب کاهش جذب دارو می گردد.
دارو را نباید در مسیر نور مستقیم خورشید، قرار داد.
افرادی که داروهای افزاینده نیتریک اکساید، داروهای تری‌گلیسرین‌دار و داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند، نباید از اسپری میگرن کات استفاده کنند.
مصرف این دارو برای کسانی که تحت درمان عملیات شیمی درمانی هستند، توصیه نمی‌شود.
زنان در دوران شیردهی با احتیاط باید از این دارو، استفاده کنند.
این دارو برای کودکان زیر دو سال، منع مصرف دارد.
چنانچه سابقه ابتلا به بیمای‌هایی نظیر مشکلات مرتبط با تعییرات استروژن‌ها، بیماری‌های مربوط به سیستم گوارش مانند رفلاکس معده، دیورتیکولوزیس، کولیت اسپاستیک دیورتیکلیت، کولیت اولسر و … را داشته‌اید، میگرن کات را با احتیاط و تحت نظر پزشک، مصرف کنید.
ممکن است در روزهای اول استفاده از دارو در بعضی از مصرف کنندگان، عطسه وآبریزش بینی رخ دهد که این امر کاملا طبیعی است و بعد از گذشت تقریبا ۱۰ روز از مصرف دارو، این امر برطرف می‌گردد.
اگر پس از مصرف دارو در بینی خونریزی شدید مشاهده شد، مصرف دارو را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.
داروی میگرن کات بایستی در دمای معموی و بیرون از یخچال نگهداری شود.

از خدمات نوین ای که به همراه داروی میگرن کات ارائه شده است، ارائه مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاورین تخصصی میگرن است. در صورتی که از استفاده کنندگان داروی میگرن کات هستید و یا تمایل به استفاده از این دارو دارید می توانید با تماس با شماره 02196621412 از مشاوره رایگان اسپری میگرن کات بهرمند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.