نـسخـه‌ای گیـاهی بـرای کاهـش کلسترول خون

26

رحمت اله مؤمنی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ گفت:هنگامى که کلسترول خون بالا باشد، میزان زیادى از ماده چربى زرد رنگ غلیظ در گردش خون شما وجود داردکه اگر بخشی از آن بر دیواره شریان‏ها رسوب کند می تواند رگ‏هاى شما را مسدود کند و احتمالا به حمله‏ قلبى، سکته و درد آنژینى ختم شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد:یکی از بهترین راههای کاهش کلسترول خون پرهیز  از خوردن شیرینی‌جات و چربی های اشباع شده به مدت یک الی 2 ماه متوالی است.

مومنی تصریح کرد: افرادی که دچار فشار خون بالا هستند سبزیجات پخته شده را در رژِم غذایی خود بگنجانند و  2 کف دست و برنج را به شش قاشق کاهش دهند .

این متخصص رژیم درمانی و تغذیه اظهار داشت: افراد دارای کلسترول خون بالا به جای چربی های اشباع و هیدروژنه از چربی های گیاهی مانند روغن کنجد، زیتون و … استفاده کنند.روغن زیتون و غذاهایى نظیر میوه‏ ها مغزدار گردو و پسته، آووکادو، روغن کانولا و روغن بادام زمینى سرشار از نوع دیگرى از روغن غیر اشباع شده مى‏باشند که در گذشته تصور مى‏‌شد هیچ اثرى روى سطح کلسترول ندارند، اما این روغن‏ها در واقع ممکن است سطح کلسترول را کاهش دهند.

مومنی در پایان یادآور شد: بیماران مبتلا به فشار خون آب کرفس ، آب هویج و یک عدد لیمو ترش را پیش از خوردن صبحانه به صورت متناوب میل کنند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.