طبیب من

کد خبر: 1766
تاریخ انتشار: ۱۶ام اسفند ۱۳۹۵ , ۲۱:۰۰
اگر مادر در دوران بارداری به اصول طب سنتی توجه کند، سلامت جنين صرف نظر از مسائل ژنتيکی تا حد زيادی تضمين می شود.

افسانه شاکری متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی معده ضعیف شده و قدرت هضم کاهش می یابد، در نتیجه عوارضی همچون ویار بارداری، سوزش سر دل، ریفلاکس و تمایل به خوردن مواد غیر غذایی مانند خاک افزایش می‌یابد.

این متخصص طب سنتی با اشاره به بایدها و نبایدهای بارداری از دیدگاه طب سنتی و ابوعلی سینا گفت:در طب سنتی مصرف بعضی از خوراکی‌ها به مادران باردار از جمله مویز، به شیرین، سیب شیرین، گلابی، بادام، انار میخوش توصیه می‌شود.این مواد در عین داشتن هضم راحت،مقوی معده بوده و باعث برطرف شدن‌ ویار بارداری می شوند، همچنین حافظ جنین بوده و از سقط جلوگیری می کنند.

وی اضافه کرد:مصرف غذاهایی با هضم راحت و سریع که در طب سنتی تحت عنوان غذاهای لطیف از آنها نام برده می شود همچون گوشت بره، بزغاله و پرندگان کوچک(مرغ،کبک و بلدرچین) توصیه می شود.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه یبوست در دوران بارداری بسیار شایع است، افزود:افزایش تعداد وعده های غذایی و جویدن کافی لقمه غذا برای کاهش عوارض گوارشی موثر است.

شاکری اظهار داشت: مادران باردار باید از مصرف مواد خیلی سرد مانند آب یخ،برف و یخ همچنین مواد غذایی خیلی شیرین و چرب پرهیز کنند و سرکه، لوبیا، باقالی، نخود، کنجد، کرفس، ترب، سیر و پیاز خام را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

وی یادآور شد: در طب سنتی غذاهای تند و تلخ همچون فلفل، دارفلفل، زیتون خام و کبر و سبزیجاتی مانند رازیانه، شنبلیله، کافشه، یونجه، گل ختمی، گل پنیرک می توانند عوارض جبران ناپذیری برای مادر و جنین به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/