شگردهای ابوعلی‌سینا برای سلامت مادر و جنین در دوران بارداری

31

افسانه شاکری متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی معده ضعیف شده و قدرت هضم کاهش می یابد، در نتیجه عوارضی همچون ویار بارداری، سوزش سر دل، ریفلاکس و تمایل به خوردن مواد غیر غذایی مانند خاک افزایش می‌یابد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

این متخصص طب سنتی با اشاره به بایدها و نبایدهای بارداری از دیدگاه طب سنتی و ابوعلی سینا گفت:در طب سنتی مصرف بعضی از خوراکی‌ها به مادران باردار از جمله مویز، به شیرین، سیب شیرین، گلابی، بادام، انار میخوش توصیه می‌شود.این مواد در عین داشتن هضم راحت،مقوی معده بوده و باعث برطرف شدن‌ ویار بارداری می شوند، همچنین حافظ جنین بوده و از سقط جلوگیری می کنند.

وی اضافه کرد:مصرف غذاهایی با هضم راحت و سریع که در طب سنتی تحت عنوان غذاهای لطیف از آنها نام برده می شود همچون گوشت بره، بزغاله و پرندگان کوچک(مرغ،کبک و بلدرچین) توصیه می شود.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه یبوست در دوران بارداری بسیار شایع است، افزود:افزایش تعداد وعده های غذایی و جویدن کافی لقمه غذا برای کاهش عوارض گوارشی موثر است.

شاکری اظهار داشت: مادران باردار باید از مصرف مواد خیلی سرد مانند آب یخ،برف و یخ همچنین مواد غذایی خیلی شیرین و چرب پرهیز کنند و سرکه، لوبیا، باقالی، نخود، کنجد، کرفس، ترب، سیر و پیاز خام را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

وی یادآور شد: در طب سنتی غذاهای تند و تلخ همچون فلفل، دارفلفل، زیتون خام و کبر و سبزیجاتی مانند رازیانه، شنبلیله، کافشه، یونجه، گل ختمی، گل پنیرک می توانند عوارض جبران ناپذیری برای مادر و جنین به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.