مصرف پنیر چدار و پنیر خامه‌ای برای خانم‌ها ممنوع!

44

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ خوردن لبنیات نکات مثبت و منفی خود را دارد. لبنیات منبع غنی کلسیم محسوب می‌شود اما از طرفی چربی بالایی نیز دارد. اینجاست که بحث مصرف مواد لبنی و اثر آن در خطر ابتلا به سرطان سینه مطرح می‌شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

یک مطالعه جدید نشان داد که مصرف توام بعضی از مواد لبنی آثار سویی روی بدن دارد. در این بررسی، محققان دریافتند خوردن مقادیر بالایی از پنیر چدار و پنیر خامه ای ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان را افزایش دهد و مصرف زیاد ماست ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.

رژیم غذایی نقش کلیدی در خطر ابتلا به سرطان سینه و مهار آن دارد. به تازگی در یک مطالعه جدید، ارتباط یک رژیم غذایی نامطلوب در دوران بلوغ و اوایل بزرگسالی و خطر ابتلا به سرطان سینه قبل از یائسگی گزارش شده است.

گرچه برخی از محصولات لبنی ممکن است در یک رژیم غذایی، ناسالم و غیرمفید تلقی شوند، اما تحقیقات در زمینه ارزیابی تاثیر مواد لبنی بر روی خطر سرطان سینه نتایج متناقضی را ایجاد کرده است.

برخی از مطالعات مصرف لبنیات را به خطر سرطان پستان مرتبط دانسته اند، در حالی که بعضی دیگر خلاف این موضوع را نشان دادند.

مصرف ماست خطر ابتلا به سرطان سینه را 39 درصد کاهش می‌دهد

مطالعات موسسه پیشگیری و کنترل سرطان نیویورک نشان داد سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان زنان در آمریکا، پس از سرطان پوست محسوب می‌شود.

در مطالعه‌ای دیگر، داده های موسسه سرطان نیویورک بین سالهای 2003 تا 2015 که شامل هزار و 941 زن مبتلا به سرطان سینه و هزار و 237 زن سالم بود، مورد استفاده قرار گرفت.

مصرف لبنیات از جمله پنیر، ماست و شیر در افراد آزمودنی ثبت شد و تعدادی از عوامل دیگر مثل سن، شاخص توده بدن (BMI)، وضعیت یائسگی و سابقه خانوادگی در ابتلا به سرطان سینه مورد آنالیز قرار گرفت.

محققان دریافتند که در مجموع، مصرف لبنیات بالا خطر ابتلا به سرطان سینه را 15 درصد کاهش می‌دهد. این کاهش در خطر ابتلا به سرطان در درجه اول با مصرف بالای ماست ارتباط داشت.

سرطان سینه در کمین خانم‌های علاقه‌مند به این خوراکی‌ها

تحقیقی به تازگی نشان داده است مصرف بالای پنیر چدار و پنیر خامه ای برای بدن چندان مساعد نیست، به طوری که مصرف این پنیرها خطر ابتلا به سرطان سینه را به میزان 53 درصد بالا می‌برد.

گرچه مطالعات بیشتر و دقیق‌تری برای به دست آوردن درک بهتر نسبت به چگونگی تاثیر غذاهای لبنی بر روی خطر ابتلا به سرطان سینه مورد نیاز است، اما محققان بر این باورند که یافته های فعلی، آنها را به سمت مسیر روشنی هدایت می‌کند.

در حال حاضر دانشمندان بر این باورند که رژیم غذایی مسئول 30 درصد از وقوع تمام سرطان ها است. اما پیش‌بینی می‌شود که تحقیقات بیشتر به درک کامل از چگونگی تاثیر مواد غذایی بر روی کاهش یا افزایش خطر ابتلا به این بیماری خانمان‌سوز کمک کند.

منبع: medical daily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.