عفونت در اثر زالو درمانی !

82

زالو درمانی یکی از روش‌های موثر در طب سنتی برای درمان و یا پیشگیری از انواعی از بیماری ها است. منشا روش زالو درمانی در یونان باستان بوده و زالو در طب سنتی برای درمان ناهنجاری های اعصاب، مشکلات دندان، بیماری های پوستی و عفونت ها به کار برده میشدند.

امروزه زالو بیشتر در درمان مشکلات پوستی کاربرد داشته اما کم و بیش در بسیاری از بیماری ها و مشکلات مانند ناهنجاری های مفصلی و حتی بیماری های قلب و عروقی توسط پزشکان طب سنتی تجویز میشود.

صرف نظر از اینکه زالو درمانی چه کاربردی داشته و در چه مواردی استفاده میشود، صحبت این نوشته در مورد استفاده از زالوهای غیر استاندارد، آلوده و حاوی انگل های فعال برای درمان است.

زالو به همان اندازه که میتواند مفید باشد ممکن است خطرناک باشد. این خطر بیشتر با محیط پرورش این موجود و عدم رعایت استانداردهای لازم برای پرورش زالو در ارتباط است. همچنین وجود برخی عوامل عفونت زا درون بدن بعضی از نژادهای زالو میتواند موجب بروز التهاب و عفونت در محل زخم زالو شود.

اگرچه فروشندگان زالو و تجویز کنندگان زالو که هر روز بر تعداد آنها افزوده میشود عفونت زخم زالو را ناچیز و بدون اهمیت می دانند اما به علت عدم وجود سیستم ایمنی در بدن زالو این موجود میتواند میزبان بسیاری از باکتری ها و عوامل عفونی شده و خطراتی را برای استفاده کننده آنها بوجود آورد.

به همین دلیل لازم است تولید کنندگان زالو استانداردها و کنترل‌هایی را داشته باشند و زالو مورد استفاده در درمان از نظر وجود باکتری های خطرناک مورد ارزیابی قرار گرفته باشد.

به عبارتی زالو به عنوان یک وسیله درمان بایستی کلیه استانداردهای پزشکی را داشته باشد و گواهی های کنترل کیفی با همانند یک دارو یا یک وسیله درمانی اخذ کند.

متاسفانه امروزه کارگاه های غیر مجاز متعددی اقدام به تولید زالو در شرایط غیر استاندارد کرده و این زالو به علت عدم نیاز به شرایط خاص به قیمت بسیار پایین در اختیار درمانگران قرار میگیرد و مراکز غیر استاندارد و غیر اصولی با هزینه بسیار پایین زالو درمانی را انجام میدهند در حالی که زالو درمانی استاندارد و با استفاده از زالوهای با کنترل کیفی بالا پرهزینه تر بوده و گاهی بیماری را به قیاس قیمتی واگذار میکنند.

اما ممکن است نتیجه زالو درمانی غیر استاندارد در شما یک عفونت یا ضایعه ای باشد که سالها با شما باقی بماند و یا عفونتی که به سادگی توسط آنتی بیوتیک قابل درمان نباشد.

پس با دقت در انتخاب مرکز زالو درمانی از عفونت زخم زالو در امان باشید.

در مقالات بعدی سعی میکنیم استانداردها و مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت در تولید و استفاده از زالو را به شما معرفی کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.