داروهای گیاهی کرونا

102

کرونا یک بیماری ویروسی هست که حاصل ورود، جایگزینی و تکثیر ویروس در بدن است. از ابتدای بروز بیماری دو فرایند برای مبارزه با این بیماری آغاز شده. یکی طراحی واکسن برای کرونا بوده و دیگری ساخت دارویی برای درمان بیماری کرونا.

در دنیای دارو همواره دو خط دارویی موازی وجود داشته که یکی داروهای طبیعت محور بوده که عموما ترکیبات پیچیده طبیعی هستند و داروهای شیمیایی که از یک یا چند مولکول مشخص درمانی تشکیل شده اند.

فرایند تولید یک داروی شیمیایی بسیار پیچیده است و نیازمند شناسایی دقیق هدف و حمله مستقیم به هدف شناسایی شده است. فرایند تولید یک داروی شیمیایی ممکن است ده ها سال به طول بینجامد.

راه جایگزین برای درمان شیمیایی کرونا، آزمودن داروهای موجود شیمیایی در بیماران مبتلا به کرونا است که حاصل این روش مشخص شدن تاثیر برخی داروها مانند داروهای ضد ویروسی در مبارزه نسبی با کروناویروس بوده است.

اما در دنیای درمان گیاهی فرایندها کمی ساده تر به نظر میرسد. ترکیب یک داروی گیاهی بسیار پیچیده است و گاهی حاوی صدها ماده موثره است. شناسایی تاثیر یک گیاه عموما بر اساس پیشینه تاریخی بوده و هم اکنون نیز گیاهان زیادی هستند که در طول تاریخ تاثیرات ضد ویروسی آنها مشخص شده است.

هم اکنون شرکت های زیادی در حال کار بر روی انواع مختلف داروی کرونا هستند اما کارآزمایی بالینی نشان داده که داروی سالیراویرا به عنوان یکی از بهترین انواع داروهای گیاهی کرونا بوده که به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.