مراسم رونمایی داروی سالیراویرا

61

مراسم رونمایی داروی سالیراویرا امروز ظهر در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد. این رویداد که در عدم حضور مدیران دولتی برگزار شد، با سخنان جناب دکتر میلاد صدرخانلو رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس آغاز شده و در ادامه جناب مهندس مهدی صفاری نیا رئیس پارک علم و فناوری پردیس به بیان رویکرد پارک فناوری پردیس در توسعه محصولات مرتبط با بیماری کرونا اشاره کرده و از شرکت میم دارو به عنوان یک از شرکت‌های پیشگام در این حوزه اشاره نمود. در ادامه دکتر رمضانی به نحوه پیدایش ایده تولید داروی سالیراویرا و فازهای مطالعاتی این دارو پرداخته و انگیزه تولید داروی سالیراویرا را خدمت به مردم کشور و جلوگیری از تلفات بیشتر ناشی از بیماری کرونا عنوان نمودند.

دکتر رمضانی در ادامه در مورد رویکرد سیستمی و مطالعات سیستم بیولوژی در تولید داروی سالیراویرا توضیح دادند و سالیراویرا را حاصل یک کار هماهنگ از تیم متشکل از افراد مختلف دانستند و با نام بردن از افراد همکار در این پروژه از ایشان تقدیر نمودند.

ایشان در ادامه با ذکر سختی ها و دشواری های راه دستیافت به این دارو و دریافت مجوزهای مربوطه گزارشی کوتاه در مورد فرایندهای اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی این دارو ارائه نموده و به صورت ویژه از کادر درمانی بیمارستان امام خمینی به علت همکاری در پروژه کارآزمایی بالینی داروی سالیراویرا تقدیر و تشکر نمودند.

سالیراویرا داروی گیاهی ضد ویروس است که به صورت ویژه برای درمان بیماری کرونا طراحی شده است. این دارو متشکل از چهار فرم دارویی اسپری بینی، اسپری دهانی، قرص و قطره بخور است که در اجزای مختلف این دارو فرمولاسیون و تکنولوژی های پیشرفته ای مورد استفاده قرار گرفته است.

صالح رمضانی، مدیر کارخانه میم دارو و فرمولاتور داروی سالیراویرا از سالیراویرا به عنوان دارویی منحصر به فرد از جوانب مختلف یاد کرده و عنوان کردند: در تولید قرص سالیراویرا از تکنولوژی ویژه ای به نام CCG استفاده شده که در این تکنولوژی تک تک گرانول های دارویی به صورت منحصر به فرد و جداگانه روکش شده و این تکنولوژی موجب میشود که اجزای دارو با یکدیگر کمترین واکنش متقاطع را ایجاد نمایند. همچنین استفاده از تکنولوژی CCG در داروی گیاهی سالیراویرا موجب شده که در این دارو عصاره تام گیاهی بدون وجود هیچ حلالی به فرم قرص تبدیل شده و از این رو کمترین میزان حساسیت گوارشی و بالاترین میزان جذب دارویی را فراهم می آورد.

لازم به ذکر است که توزیع داروی چهار فرمی سالیراویرا در داروخانه های سراسر کشور از امروز آغاز شده و به زودی این دارو در سراسر کشور قابل تهیه خواهد بود.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.