کرونا در آرایشگاه‌ها !

78

یکی از سوالات همیشگی مخاطبان ما مشکل ویروس کرونا در محیط آرایشگاه است. در این محیط ها شما بایستی بدون ماسک نشسته تا آرایشگر خدمات مورد نظر را به شما ارائه کند.

در آرایشگاه مردانه به خصوص زمانی که نیازمند آرایش صورت هستید امکان استفاده از ماسک وجود ندارد و به همین دلیل مردان در کرونا کمتر به آرایشگاه میروند.

آرایشگاه مردانه تهرانپارس

محمد کاشانی آرایشگر درجه 1، مربی فنون آرایشگری و مشاور کسب و کارهای این حوزه معتقد است که آرایشگاه در اصل یک محل استریل و ضد عفونی شده بوده و آرایشگران از قدیم با الکل و شعله آشنا بودند. در اصول آرایشگری هر ابزار پیش از کاربرد برای مراجع بعدی بایستی در ظرف الکل قرار بگیرد و تیغ ها و ابزار یکبار مصرف تعویض شوند.

با شیوع کرونا تفاوت چندانی رخ نداده و کافی است آرایشگر از ماسک و پوشش مناسب استفاده کند. البته برای اطمینان بیشتر در ابتدای شروع آرایش هر مراجعه کننده بهتر است با دقت بیشتری ابزار، محل نشستن و یا محل هایی که مراجع با آنها تماس دارد ضدعفونی شود.

مورد مهمی که در آرایشگاه ممکن است وجود داشته باشد تجمع چندین نفر در محیط آرایشگاه است که این مورد میتواند خطر ابتلا به کرونا را افزایش دهد.

برای رفع این مشکل راه اندازی سیستم نوبت دهی منظم در آرایشگاه ها میتواند از ازدحام جلوگیری کرده و خطر ابتلا را از میان بردارد که ما در آرایشگاه آس با راه اندازی سیستم رزرو آنلاین این مشکل را رفع کرده ایم.

استاد کاشانی در مورد آرایش کودک بسیار سخت گیر تر هستند و معتقدند که بهتر است کودک در سالن آرایش مردانه اصلاح نشود. در سالن آرایش آس به مدیریت محمد کاشانی آرایشگاه کودک سالن جدا و منحصر به فرد با دکوراسیون ویژه است که در دوران کرونا در یک زمان تنها یک کودک به همراه والدین اجازه حضور در سالن را دارا است.

اگرچه سالن های برتر و معروفی مانند آس و یا سالن هایی در این سبک حساسیت های ویژه نسبت به کرونا دارند، در همین شرایط سالن های آرایشی وجود دارند که نه تنها آرایشگر در حین کار از ماسک استفاده نمیکند بلکه در این سالن ها شاهد ازدحام تعداد زیادی از افراد هستیم که بدون ماسک در کنار یکدیگر نشسته و در انتظار نوبت آرایش خود هستند.

به همین دلیل توصیه طبیب من به شما انتخاب آرایشگاه هایی است که پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و بهداشت فردی را در اولویت کار قرار میدهند.

با آرزوی سلامتی برای شما و تشکر از محمد کاشانی بابت این گفتگوی کوتاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.