فراخوان کارآزمایی بالینی واکسن آنفولانزا فلوگارد

31

فلوگارد، واکسن نوترکیب و چهار ظرفیتی آنفلوآنزای فصلی است. مزیت این نوع دسته از واکسن ها نسبت به نسل های قدیمی تر در تولید سریع، اثربخشی بالا و حساسیت کمتر آن است. کشور ما سالانه به سه تا پنج میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا نیازمند است. واکسن نوترکیب آنفولانزا، واکسنی است که انحصار آن تنها در دست فرانسه بود و اکنون ایران دومین تولید کننده جهانی این واکسن است.

اثربخشی و ایمنی واکسن فلوگارد در فصل آنفلوآنزای گذشته بر روی 457 نفر از داوطلبان در قالب مطالعه فاز 3 بررسی و نتایج به سازمان غذا و دارو ارائه گردید و مورد تایید واقع شد.

اما با توجه به تغییر مداوم ویروس های آنفولانزا، محققان شرکت نیواد فارمد با همکاری شرکت ارکید فارمد اقدام به اجرای فاز جدیدی از کارآزمایی بالینی برای بررسی تاثیر واکسن فلوگارد بر سویه های جدید 2022-2021 ویروس آنفولانزا نموده اند و این مرحله از کارآزمایی بالینی روی 1000 نفر از داوطلبان اجرا خواهد شد.

با شرکت در این طرح شما نه تنها واکسن فلوگارد را بصورت رایگان دریافت می کنید بلکه در تکمیل یکی از پروژه های بزرگ و افتخار آمیز واکسن سازی در کشور ایران سهیم خواهید بود. علاوه بر این شما واکسن را در فصل مناسب و بدون محدودیت دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است که فلوگارد تمامی مراحل ارزیابی، کنترل کیفی و مراحل سه گانه کارآزمایی بالینی را طی نموده و علاوه بر اثبات بی خطر بودن آن، هم اکنون به عنوان یک واکسن تایید شده در بازار دارویی کشور ارائه شده است و این کارآزمایی صرفا جهت ارزیابی ایمنی زایی واکسن علیه سویه های جدید آنفولانزا اجرا میشود.

برای شرکت در این طرح میتوانید به وب سایت فلوگارد مراجعه نموده و فرم ثبت نام در کارآزمایی بالینی فلوگارد را تکمیل نمایید.

منبع خبر: کارآزمایی بالینی فلوگارد – آرک زیست آزما

داروی درمان میگرن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.