طبیب من

کد خبر: 1779
تاریخ انتشار: ۱۶ام اسفند ۱۳۹۵ , ۱۰:۲۵
امروزه دل کندن از تلفن همراه به معضلی بزرگ بدل شده به طوری که افراد حتی در سرویس‌های بهداشتی از آن استفاده می‌کنند؛ موضوعی که نگرانی‌های زیادی به همراه داشته است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ یکی ازمشکلاتی که امروزه رواج پیدا کرده استفاده مکرر از تلفن همراه است که گریبان‌گیر اقشار و سنین مختلف شده است. اعتیاد به این ابزار هوشمند به حدی رسیده است که استفاده آن تنها به خانه، محل کار، اتاق، مترو خلاصه نمی‌شود و حتی افراد در دستشویی هم آن را با خود حمل می کنند. این مسئله از آنجا نشات می‌گیرد که افراد همیشه علاقمند هستند خود را به کاری سرگرم کنند.

تلفن همراه به دلیل استفاده مکرر، می تواند زیستگاه اصلی انواع میکروب ها و باکتری های خطرناک باشد.

سرویس بهداشتی به ویژه سرویس های عمومی را نمی‌توان مکان های چندان پاکیزه‌ای دانست و زمانی که با تلفن همراه وارد دستشویی می شوید، میکروب و ویروس های مختلفی روی سطح موبایلتان پخش می شوند و این استفاده مداوم باعث انتقال تمام این ویروس ها و میکروب ها به بدنتان می شود. از این رو، میکروب‌هایی از قبیل ای کولای، سالمونلا و نورو ویروس به بدن راه پیدا می‌کنند.

عده‌ای از محققان دانشگاه آریزونا در آمریکا طی تحقیقی دریافتند که از هر ۱۰ تلفن همراه، ۹ تای آن دارای ویروس‌های بیماری‌زا بوده و ۱۶ درصد موبایل‌های تست شده ضریب آلودگی معادل با سنگ توالت دارند!

لذا برای جلوگیری از بیماری‌ها و عفونت‌های انگلی از این عادت‌های خطرناک پرهیز کنید.

منبع: FHFN

انتهای پیام/