با این ترفندها شعله عشقتان را همیشه روشن نگه دارید!

15

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ حتما شما هم در مکان های مختلفی مثل رستوران یا بازار،زوج هایی را دیده اید که در خاموشی مطلق و بدون هیچ حرفی به صرف غذا و یا کارهای دیگر مشغول هستند و کوچکترین کلامی بین آنها رد و بدل نمی شود، به عبارت دیگر آن شوق و ذوق اولیه که معمولا بین زوج ها در زمان آشنایی مرسوم است دیگر مشاهده نمی شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بررسی ها نشان می دهند، در هنگام آشنایی اولیه،حس کنجکاوی و ماجراجوی افراد فعال تر است و این مورد به مرور زمان در طی سالیان سال بین زوج ها کمتر شده و به جایی می‌رسد که دیگر حرف مشترکی بین آنها نمی ماند یا جذابیت شناخت فرد به مرور زمان جایش را به روزمرگی و تکرار می‌دهد.

زوجین باید بدانند شریک زندگی‌شان همان شخصی است که برای اولین بار ملاقاتش کرده اند و او تنها در طی سالها کمی تغییر کرده است اما متاسفانه برخی از افراد تصور شان از شریک زندگی شان این است که با گذشت زمان،دچار رکود خواهد شد.

حس کنجکاوی ما بهترین راه برای زنده نگه داشتن شور و عشق است.برای پرورش و تقویت حس کنجکاوی در زوجین به منظور ایجاد شور و عشق اولیه راه حلی وجود دارد. برای بالا بردن سطح کنجکاوی، نحوه ارتباط درونی با شریک زندگیتان را تمرین کنید، به طور کلی ارتباط زوجین به 4 سطح تقسیم بندی می‌شود.

در ادامه به سطوح ارتباطی که مشاوران ازدواج راجع به ارتباط درونی زوجین تعریف کرده اند می بپردازیم

  1. سطح اول که کلیشه ای است و معمولا به جملاتی مانند”سلام،حالت چطوره؟” و پاسخ هایی مانند “سلام،خوبم و تو چطوری؟” ختم میشود و معمولا اکثر زوج ها بعد از آشنایی اولیه از این سطح عبور می‌کنند.
  2. سطح دوم که اظهار واقعیت است در مورد تبادل اطلاعات جهت هماهنگی کارهای روزانه مانند رفتن به یک مهمانی و یا تبادل اطلاعات در مورد رویدادهای اجتماعی در آینده است. این سطح فقط برای تبادل اطلاعات ضروری استفاده می شود در حالیکه ماندن در این سطح از ارتباط ممکن است زمینه تنش و دعوا را بین زوجین ایجاد کند. این سطح هرگز عشق و ارتباط عمیقی با شریک زندگی خود احساس نکنید.
  3. سطح سوم اظهار نظر راجع به مسائل مختلف است.بسیاری از ما بیشتر وقتمان را صرف بحث کردن راجع به مسائل روزمره مثل گرانی و شایعات و غیره با دوستان می‌کنیم در حالیکه بیان عقاید و اظهار نظر از دو سطح اولی به مراتب بهتر است اما آن سطحی از صمیمیت،اعتماد و یا نزدیکی که باب میل شریک زندگیمان است را ایجاد نمی‌کند. برای انجام این کار باید یک گام به جلو برداشته و به سطح چهارم برویم.
  4. سطح چهارم ابراز احساسات است.اغلب زوج ها در ابراز احساسات قلبی شان به یکدیگر ناتوانند.زوج ها باید بدون آنکه از عکس العمل شریک زندگیشان بترسند و یا سرخورده شوند،بتوانند احساساتشان را راجع به تمامی مسائل بازگو کنند از این طریق زوجین احساس صمیمیت و امنیت بیشتری می‌کنند.

به یاد داشته باشید اگر خواهان رابطه عمیق قلبی با شریک زندگیتان هستید، نمی توانید فقط به 3 سطح اول بسنده کنید، باید در کنار هم به صورت صمیمانه و دور از تعصب های مرسوم ، احساسات شریک زندگیتان را راجع به مسائل مختلف جویا شوید.

منبع: prevention

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

نظرات بسته شده است.