دستور جمع آوری مزوژل رویتاکر 715

59

در این هفته باز هم اطلاعیه جمع آوری محلول مزوتراپی را به نقل از سازمان غذا و دارو منعکس میکنیم. اگرچه دستور جمع آوری به دلیل واردات غیر مجاز دلیلی بر سلامت یا عدم سلامت محصول اصلی شرکت بین المللی نیست، اما واردات غیر اصولی و بدون نظارت هر محصولی حتی از شرکت های بزرگ مانند فایزر، مرک و یا رش میتواند مشکلات جبران ناپذیری را به جای بگذارد.

سازمان غذا و دارو در هفته جاری باز هم دستور جمع آوری یک محصول مزوتراپی دیگر را با عنوان Revitacare 715 C Line به دلیل نداشتن مجوز واردات صادر کرد. این محصول که با عنوان Cytocare به بازار ارائه شده محصول شرکت Revitacare از کشور فرانسه است.

لازم به ذکر است این اطلاعیه صرفا به  مزوژل رویتاکر 715 اشاره کرده و به سایر محصولات این کمپانی که در حال حاضر در بازار دارویی کشور موجود هستند اشاره ای نشده است.

امیدواریم مراکز درمانی مرتبط با مزوتراپی و مراکز زیبایی که این خدمات را به مشتریان خود ارائه میکنند همواره استفاده از محصولات استاندارد، مورد تایید و دارای مجوز را در دستور کار خود قرار داده تا از بروز اتفاقات ناگوار ناشی از تزریق ماده تقلبی یا کنترل کیفی نشده پیش گیری شود.

کلیه معاونین محترم  غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور
 
موضوع:  جمع آوری محلول تزریقی مزوتراپی Revitacare 715 C Line
 
با سلام  ؛
بـا توجـه به دریافت گزارشات مبـنی بر توزیـع محلول تزریقی مزوتراپی بـا نـام تـجـاری Revitacare 715 C Line به اطلاع می رساند که این فرآورده فاقد هر گونه مجوز واردات از این اداره کل و نیز تاییدیه آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو می باشد.

خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی به مراکز تحت پوشش -به ویژه مطب ها ، کلینیک ها و متخصصین پوست- به قید فوریت نسبت به جمع آوری محصول اقدام و ضمن اقدامات قانونی نتیجه به این اداره کل منعکس گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.