کلیدی ترین نکات برای غلبه بر ترس؛ هر اندازه که بزرگ باشد!

25

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ شجاع بودن به معنای آن نیست که شما انسان ترسویی نیستید بلکه بدین معناست که با وجود ترس اما باز هم به دنبال پیشرفت هستید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به گفته «جولین دریش» مشاور حرفه ای بالینی در شیکاگو  انسان ها باید مواردی را یاد بگیرند که با آن بتوانند با ترس های خود منطقی و متعادل برخورد کنند،راه هایی که با تبدیل افکار منفی به مثبت، ترس را به چالش بکشد و در هنگام مواجهه با ترس از خودتان بپرسید: «اگر من اینکار را انجام دهم، بدترین اتفاقی که می توانست رخ دهد، چیست؟»

دکتر «دریش» در ادامه می گوید: هرچند شناسایی نوع احساس ترس افراد نیازمند مشاوره های حرفه ای است، اما اکثر انسان ها احساس هایی مشترک مانند ترس از قضاوت شدن، ترس از تنها ماندن، ترس از تغییر و شکست را دارند و قطعا این احساسات می تواند در افراد مختلف اثرات متفاوتی داشته باشد.

با وجود تمام موانع ذهنی، خودتان را به چالش بکشید و سعی کنید تجارب اثبات شده زیر را به کار بگیرید تا هر روز نسبت به دیروز در برخورد با موقعیت های مختلف شجاع تر شوید.

در گفتار خود صادق باشید!

دکتر «دارسی استرلینگ» متخصص روابط و رئیس شبکه اینترنتی معروف مجرد می‌گوید: دفعه بعدی که یکی از دوستانتان از شما می پرسد حالتان چطور است، در برابر گفتن پاسخ کوتاه «خوبم» یا «ممنون» مقاومت کنید و به جای آن از آخرین کاری که با انجام آن احساس غرور کرده اید یا در مورد آخرین دعوا و مجادله ای که این اواخر داشتید صحبت کنید.

صداقت و بیان احساسات حقیقی شما، به طرف مقابلتان نشان می دهد که به او اعتماد دارید و این کار منجر به اعتماد شخص مقابل به شما می شود.

با افراد جدید سر صحبت را باز کنید!

سعی کنید با افراد جدید ارتباط برقرار کرده و صحبت کنید، به عنوان مثال این دفعه که به باشگاه ورزشی می روید سعی کنید با اولین شخص کنارتان در باشگاه ورزشی سر صحبت را باز کنید و با او مکالمه ای داشته باشید.

«نیکی گولدستین» دکتر و متخصص روابط در استرالیا در ارتباط با این موضوع گفت: امروزه بسیاری از ارتباطات ما به صورت ارتباطات آنلاین شده و هنر صحبت کردن به نوعی به فراموشی سپرده شده است. افراد مختلف در جامعه تجربه های زیادی برای به اشتراک گذاشتن دارند و شما نمی دانید در زندگیتان با چه افرادی و تجربه های جالبی روبرو خواهید شد.

اگر به کمک نیز دارید، درخواست کنید!

گفتن جمله «کمک می خواهم» به نظر ساده می آید ولی بسیاری از ما این کار را انجام نمی دهیم. گاه در یک رابطه صمیمی، عدم ترس به معنی درخواست  واضح و روشن شخص از طرف مقابل می باشد، به عنوان مثال درخواست از همسرتان برای زود برگشتن از کار به منزل برای کمک و رسیدگی به تکالیف فرزندانتان تا شما بتوانید در این مدت مقداری استراحت کنید.

بسیاری از افراد تعریف و تمجیدهای اطرافیان نسبت به خود را کوچک می شمارند. این رفتار نه تنها باعث کاهش عزت نفس شما می شود بلکه می تواند باعث کاهش تمایل شخص مقابل برای تشویق شما و دیگران در آینده شود.

اگر رئیستان از شما برای انجام یک پروژه قدردانی کرد، زمان و زحماتی که برای انجام آن صرف کردید را زیر سوال نبرید و اگر دوستتان به شما گفت غذایتان بهترین غذایی است که تا به حال خورده است، تعریفش را بپذیرید که آشپزی بسیار عالی دارید.

نظرتان را آزادانه بیان کنید

در محیط کار، مهمانی و مکان های مختلف از بیان آزادانه نظرتان حتی اگر با نظر کلی گروه مشابه باشد، نهراسید (بیان نظر متفاوت با نظر کلی گروه تمایل برای بیان اعتراض را نشان می دهد).

به برنامه های جدید فقط بگویید بله!

سعی کنید پاسختان هنگام رویارویی با برخی اتفاقات مانند یک چالش، فرصت و قرار های ملاقات،  فقط جواب «بله» باشد حتی اگر فکرتان عکس این قضیه را بگوید. با پذیرش رویارویی با این اتفاقات به زودی متوجه خواهید شد که زندگی پر از فرصت ها و موقعیت های جالب است. پس از همین امروز موقعیت های جدید همچون شرکت در یک مسابقه ورزشی یا حضور در یک مهمانی شبانه را بپذیرید، حتی اگر در آن مکان هیچ شخصی جز میزبان را نشناسید.

به این راه ادامه دهید  و برنامه های جدید «بله» بگویید.

منبع: prevention

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.