حکایت مهجوریت طب سنتی/ وزارت بهداشت با عطاری‌های غیرمجاز برخورد کند

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ همایون هاشمی، درباره ضرورت توجه به طب سنتی در کشور، گفت: در همه کشورها طب سنتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اغلب طب سنتی بر اساس ساختار بهداشتی و سلامت آن کشورها تعیین شده، اما اين طب در ایران مهجور واقع شده است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

نماینده مردم شاهین دژ، میاندوآب و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه در ایران قاعده و اصولی برای طب سنتی تعریف نشده و اغلب افراد غیرمسئولانه و بدون مجوز اقدام به فعالیت در این عرصه می‌کنند.

وی، تصریح کرد: وزارت بهداشت بايد با افرادی که اقدام به راه‌اندازی عطاری‌ها و ارائه بدون مجوز محصولات در زمینه طب سنتی مى كنند، برخورد قاطعی داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان كرد: از سویی دیگر در زمینه قانونگذاری در حوزه طب سنتی و نظارت در این عرصه با مشکلاتی روبرو هستیم که دولت باید آن را اصلاح کرده و مجلس نیز این آمادگی را دارد تا دولت را در این زمینه همراهی کند.

هاشمی تاکید کرد: امروزه اقبال جهانی به سمت طب سنتی و گیاهی حرکت کرده لذا دولت باید برای حرکت در این مسیر تلاش کند؛ ما از طب سنتی انتظار توسعه سلامت داریم نه اینکه عرصه ضرر رسان حوزه بهداشت و درمان باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر عزم راسخی برای برخورد با متخلفان در حوزه طب سنتی وجود داشته باشد، می‌توان با برخورد به موقع مانع از فعالیت دوباره افراد در طب سنتی شد که متاسفانه اکنون چنین عزمی را از سوی مسئولان شاهد نیستیم.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.