توصیه های بهاری طب سنتی/ به طبعتان احترام بگذارید!

4

ژاله علی‌اصل متخصص طب سنتی در گفت‌و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: حجامت عام بین دو کتف از بسیاری بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و در فصل بهار به جوانان و بخصوص آقایان به جز افرادی که دچار کم‌خونی و ضعف هستند، توصیه می شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به گفته‌ متخصص طب سنتی مواد زائدی که در فصول سرد در بدن ما تجمع کرده‌اند در فصل بهار امکان برون ریزی پیدا می‌کنند.

وی اجابت مزاج را امری مهم دانسته و ادامه داد: با فعالیت مناسب دستگاه گوارش مواد زائد موجود در بدن فرد باید دفع شود. به همین منظور برای افزایش فعالیت دستگاه گوارش، مصرف آش ساده و آلو که دارای فیبر و سبزیجات بوه و سنگین نیست، مناسب است.

متخصص طب سنتی مصرف کمتر گوشت را به ویژه به افراد پرخون پیشنهاد کرد و افزود: به طور کلی در این فصل، شیرینی‌جات، گوشت کمتر و وعده‌های سبک‌تری مصرف کنند. از طرفی حتی اگر مناسب‌ترین غذا را میل کرده ولی کامل نجویم و پیش از سیری از خوردن غذا دست نکشیم، هضم به خوبی صورت نمی گیرد. همچنین با رعایت آن‌ها می‌توان از ابتلا به بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کرد.

علی‌اصل ادامه داد: بهتر است در صورت نبود حس تشنگی هنگام خوردن غذا مایعات ننوشیم. نباید نیم ساعت پیش از غذا و یک ساعت بعد از آن مایعات مصرف شود، مگر زمانی‌که احساس تشنگی داشته باشیم. نوشیدنی مفید در این خصوص سکنجبین و شربت آبلیمو بوده که غلظت خون را اصلاح می‌کند.

وی ویژگی افراد گرم مزاج را تحمل ناپذیری آن‌ها در برابر گرما، احساس تشنگی زیاد و حرارت بالای بدن‌ معرفی کرد و ادامه داد: این افراد زود عصبانی شده و اگر خوراکی‌های گرم مصرف کنند به سرعت جوش می‌زنند. از طرفی آنها افرادی پر جنب و جوش بوده و یکجا بند نمی‌شوند. سرعت عملکردشان در گفتار و رفتار بالاست. این افراد در صورت مصرف گرمی، این عوامل را شدت می‌بخشند. از طرفى دچار بی‌قراری شده و خوابشان مختل می شود.

متخصص طب سنتی ضمن معرفی غذاهای خیلی تند ،شور یا شیرین به عنوان غذاهایی با طبع گرم و غذاهای ترش یا بی‌مزه با طبع سرد به افراد گرم مزاج گفت: بیش از اندازه گرمی استفاده نکنند. خرما، گردو و تندی با طبع گرم به این دسته افراد توصیه نمی‌شود.

علی‌اصل مشخصات افراد سرد مزاج را تحمل ناپذیری آنان در برابر سرما و دمای پایین بدن ، جنب و جوش و فعالیت کم و حرکت کند آنان معرفی کرد و ادامه داد: این دسته از افراد دیر برافروخته شده، معمولا دچار نفخ معده‌اند و زیاد احساس تشنگی ندارند، بنابراین مایعات کمتر می‌نوشند.

وی به افراد سرد مزاج توصیه کرد: دوغ، ماست، کاهو و خیار که طبع‌شان سرد است را کمتر مصرف کنند. همچنین مصرف زیاد برنج؛ که تشدید کننده‌ سردی است و میوه‌های ترش مانند انار و سیب ترش براى اين افراد مناسب نيست.

متخصص طب سنتی در خصوص افراد سرد مزاج ادامه داد: این افراد مستعد دردهای مفصلی بوده، رطوبت بدنشان زیاد است که در نتیجه اضافه وزن پیدا می‌کنند. در این زمینه می‌توانند از ورزش کمک بگيرند چراكه حرارت بدن را بالا می‌برد. همچنین غذاها و خوراکی‌ گرم مانند عسل و دمنوش‌های گرم از جمله دارچین، زعفران و آویشن براى اين افراد مفيد است.

وی در خصوص مدت زمان مصرف دمنوش‌ها گفت: دمنوش‌هایی که خاصیت درمانی دارند را نباید یک دوره طولانی مصرف کنیم. زیرا بدن عادت كرده و ممکن است منجر به بروز عارضه شود. زمان مناسب برای مصرف دمنوش‌ها ٣٠ الی ٤٥ روز است.

به گفته علی‌اصل بی‌عارضه دانستن داروهای گیاهی باور اشتباهی است و بر اثر استفاده نادرست و طولانی‌مدت بسته به نوع مزاج فرد برای وی عارضه به همراه دارد.

علی‌اصل مصرف طولانی مدت و زیاد غذاها و نوشیدنی‌ها موافق با مزاج افراد را خطرناک معرفی کرد و گفت: اين اقدام موجب بروز عارضه شده و باعث افزایش علائم شناسایی آن مزاج در افراد می‌شود. برای مثال در افراد گرم مزاج افزایش حرارت گرمی، حرارت کبد، معده‌‌ و تشنگی شدید را به دنبال دارد.

متخصص طب سنتی به افراد سرد مزاج استفاده از گرمی‌ها یا ملین‌ها که برای آنان عارضه کمتری دارد را پیشنهاد کرد. به این منظور مصرف دوغ با نعنا و ماست با بنات توصیه می‌شود.

وی اثرات مصرف سردی در طولانی مدت برای افراد گرم مزاج را بی‌حالی، احساس کسالت و سرما دانست و ادامه داد: در این حالت این افراد دچار کاهش ظرفیت حافظه‌، افزایش خواب، پا درد، کمر درد و رفلاکس یا نفخ در دستگاه گوارش می‌شوند. از طرفی ممکن است تکرر ادرار پیدا کرده و بر اثر آشامیدن آب‌های سرد و یخ به کبد چرب مبتلا شوند.

علی‌اصل عنوان کرد: اگر فردی بیماری خاصی دارد باید به پزشک طب سنتی مراجعه کند. زیرا بدن ما دارای دو نوع مزاج کلی و عضوی است. امکان دارد فرد سر خود دمنوشی را بخورد و ضمن مفید بودن آن برای عضو خاصی در بدن به اعضا دیگر او آسیب برساند.در این شرایط مراجعه به پزشک و درمان وی براساس مشکل او توصیه می‌شود.

وی بهترین توصیه بهاری را انجام ورزش به ویژه در فضای باز و سبز دانست و آن را بهترین روش پاکسازی بدن معرفی کرد. همان‌طور که ابن‌سینا معتقد بود اولین تدبیر برای سلامتی بدن انجام ورزش است و باعث دفع مواد زائد از بدن می‌شود. انجام درست عمل خون رسانی به مغز و بهبود کارکرد قلب ، معده و کبد را را به دنبال دارد. همچنین براثر حرکات انجام شده چربی‌های اضافی نیز خارج می‌شوند.

متخصص طب سنتی در خصوص مزایای دیگر ورزش گفت: حرارت طبیعی بدن را کنترل می‌کند. البته باید در زمان مناسب انجام شود، چراکه بدون فاصله پس از خوردن غذا، ورزش کردن منجر به اختلالات هضم می‌شود.

علی‌اصل افزود: بهترین زمان ورزش 2 ساعت بعد از غذاست. افراد گرم مزاج نیز بهتر است در آفتاب ورزش نکنند زیرا عوارضی از جمله سر درد را به همراه دارد. انجام آن زمانی که هوا مناسب و گرما؛ مانند اول صبح یا عصرها، کمتر است پیشنهاد می‌شود. میزان ورزش نیز باید به اندازه‌ای باشد که فرد احساس نشاط کند و تعرق صورت گیرد. اگر ورزش کردن فرد را خسته کند برای سلامتی مضر است.

علی‌اصل ضمن معرفی پیاده‌روی به عنوان بهترین ورزش به افراد مسن و کسانی که دچار پا درد، کمر درد و دیگر دردهای مفصلی هستند، تاب سواری ساده و نرمش‌های سبک خانگی را توصیه کرد. تنفس عمیق در فضا سبز نیز بسیار موثر است.

متخصص طب سنتی یاد آور شد: روش درست غذا خوردن، کامل جویدن آن و مصرف نکردن غذاهای مختلف پس از هم باعث بروز اختلال در هضم می‌شود. بنابراین باید روش غذا خوردن خود را اصلاح کنیم.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.