پوست خود را همچون آینه شفاف کنید + دستورالعمل

21

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛چروک های روی صورت یا دست از نخستین نشانه های پیری هستند که به علت از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست، پدید می آیند. زندگی سالم و بدون هیجانات عصبی، همواره پوست را جوان و خوش رنگ نگه می دارد، اما دشواری های زندگی، مشغله زیاد، استعمال الکل و زیاده روی در آرایش به راحتی می توانند پوست را چروک کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این مطلب قصد داریم شما را با چند دستور العمل خانگی آشنا کنیم که کمک می کنند برای همیشه از شر چین و چروک های خود خلاص شوید.

دستورالعمل اول:

مواد لازم

ژله آلوئه ورا : دو برگ

خیار: یک عدد

روغن زیتون و ماست

طرز تهیه

طرز تهیه این ماسک بسیار ساده است. برای تهیه آن ابتدا باید ژله را از آلوئه ورا خارج کنید و به قطعات کوچک خرد کنید. بعد روغن زیتون و یا ماست را به آن اضافه کنید سپس همه این مواد را با هم مخلوط کرده تا به حالت خمیری برسد.

قبل از استفاده از این ماسک، صورت را کامل تمیز کرده و اجازه دهید ماسک شب تا صبح به حالت استراحت باشد و سپس صبح از آن استفاده کنید. بعد از هر بار استفاده، صورت خود را با آب سرد بشویید و این عمل را سه بار در هفته تکرار کنید.

دستورالعمل دوم:

مواد لازم

هویچ: دو عدد

آب لیمو

ماست

 طرز تهیه:

برای تهیه این ماسک، ابتدا هویچ ها را پوست گرفته، آن را ریز کنید، در مخلوط کن ریخته و مقداری به آن آب لیمو و ماست اضافه و به خوبی مخلوط کنید تا حالت کرمی پیدا کند. قبل از استفاده، ماسک باید نیم ساعت استراحت کند و هنگام مصرف صورت و دست های خود را به خوبی بشویید. از این ماسک سه بار در هفته استفاده کنید.

دستورالعمل سوم:

مواد لازم

جو :یک دوم فنجان

بادام: یک چهارم فنجان

دانه آفتاب گردان: یک چهارم فنجان

روغن زیتون: چهار قطره

کرم کارامل شیری

 طرز تهیه:

ابتدا بادام ها را در مخلوط کن ریخته، آسیاب کرده و مغز دانه های آفتاب گردان را به آن اضافه کنید. مواد را با یکدیگر خوب مخلوط کنید. سپس جو و روغن زیتون را به این مواد اضافه کرده و دوباره همه مواد را باهم مخلوط کنید. این ماسک هم برای دست ها و هم برای صورت قابل استفاده است و هنگام مصرف اجازه دهید ماسک برای مدت نیم ساعت روی دست و صورت بماند و سپس آن را بشویید.

منبع: FHFN

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.