ایران میزبان نهمین کنگره جهانی لیزر در دندانپزشکی

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ «خونه خوبه» در آخرین قسمت به طور تخصصی به موضوع لیزر در دندانپزشکی پرداخت. دکتر رضا فکر آزاد جراح لثه و رئیس انجمن علمی پزشکی لیرزی ایران در این باره توضیح داد: وقتی در جامعه صحبت از لیزر می شود در موضوعی محدود مثل برداشت موهای زائد و جراحی‌های زیبایی دسته بندی می‌شود. اما به طور قطع لیزر کاربردهای فروان دیگری دارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی کاربرد لیزر در دندان پزشکی را در سه حوزه دانست و افزود: بحث اول تشخیص بیماری بوده که بسیار مغفول مانده است. ما به وسیله طیف سنجی لیزری، می‌توانیم این نوع بیماری را تشخیص دهیم. بحث دوم استفاده از لیزر به عنوان یک چاقوی جراحی در بافت نرم و بافت سخت است و حوزه سوم استفاده از لیزر برای درمان سرطان و در کنار آن اثرات بیولوژیکی است.

فکر آزاد با اشاره به استفاده از کلمه لیزر در تبلیغات گفت: قرار دادن کلمه لیزر در کنار هر درمانی برای ما معجره نمی‌کند. به طور مثال برخی درمان ترک اعتیاد با لیزر یا جراحی بینی با لیزر را تبلیغ می کنند که صحت ندارد. از این رو باید بدانیم که قرار نیست لیزر برای ما همه کار بکند.

رئیس انجمن علمی پزشکی لیرزی ایران با توضیح کنگره جهانی لیزر در دندانپزشکی یادآور شد:‌ تلاش همکاران ما در این 15 سال جایگاه رفیعی را در دنیا تعیین کرده است. اما اتفاق مهم این است که در فرودین ماه سال آینده نهمین کنگره جهانی لیزر در دندانپزشکی با حضور پزشکان کشورهای دیگر، انجمن لیزرتراپی آمریکای شمالی، انجمن لیزر در دندان پزشکی زُلا، و سه انجمن جهانی و بین المللی لیزر در دندانپزشکی و پزشکی معتبر جهان(WALT,NAALT,USERN)، دانشگاه وین و سفارت اتریش در ایران برای اولین بار در سطح منطقه در ایران برگزار می شود. در ضمن هفت دانشگاه برتر کشور،30 سخنران بین المللی از 19 کشور، سازمان نظام پزشکی و 11 انجمن دندانپزشکی دراین کنگره ما را همراهی می‌کنند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.