نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت قاچاق مواد غذایی/اقدام جدی قوه قضاییه قاچاق را کم می‌کند

28

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایرنا، حسن هاشمی وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا تخلف و تقلب در تولید و عرضه مواد غذایی در ایران بالاست و درصورت بالا بودن دلیل آن چیست گفت: آمار دقیقی ندارم که میزان تخلفات غذایی در ایران در مقایسه با سایر کشورها بیشتر هست یا نه، باید استانداردهای بین‌المللی و آ‌مارهای داخلی را داشته باشیم تا بتوانیم به درستی قضاوت کنیم و ببینیم که میزان این تخلفات در ایران در حد استاندارد یا بیشتر است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی عنوان کرد: آنچه می‌دانم این است که مساله تخلف و تقلب در مواد غذایی و آشامیدنی در همه دنیا وجود دارد و تمام کشورهای دنیا با این نوع مسائل رو به رو هستند که دلیل اصلی آن نیز سودجویی برخی افراد است.

وزیر بهداشت افزود: اقدامی که می‌تواند این تخلف‌ها و تقلب‌ها را به حداقل برساند، وجود قانون و اقدام بازدارنده دستگاه قضایی است. باید با این متخلفان برخورد شدید صورت گیرد، این برخورد می‌تواند جریمه مالی یا مجازات‌های دیگری بوده که با توجه به میزان تخلف باید بازدارنده باشد.

هاشمی با بیان اینکه مشکل جدی در کشور ما قاچاق است، ادامه داد: قاچاق نه تنها در حوزه مواد غذایی بلکه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی هم وجود دارد و به شدت به سلامت مردم آسیب می‌زند.

وی افزود: اگر دستگاه‌هایی که در این حوزه مسئول هستند؛ به خصوص قوه قضاییه، همان طور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند، با جدیت بیشتری با متخلفان قاچاق برخورد کنند، این معضل به حداقل می‌رسد.

وزیر بهداشت ادامه داد: با وجود اینکه بخش مهمی از آسیب قاچاق،‌ اقتصادی است و متخلفان فرار مالیاتی هم می‌کنند ولی قاچاق در حوزه غذا و دارو، بیش از همه آسیب‌های جدی به سلامت مردم وارد می‌کند.

هاشمی یادآور شد: حدس می زنم شرایط کشور ما در مساله قاچاق از بعضی کشورها بدتر است. امیدوارم روزی مبارزه با آن از حد حرف و شعار به مرحله عمل تبدیل شود.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.