ریزش مو در کمین چه کسانی است؟

15
به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  محققان طی یک مطالعه جدید دریافتند افراد سفیدپوست و ریزجثه بیشتر در معرض ریزش مو و بروز بیماری های مختلف قرار دارند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این تحقیق که در نشریه علمی «روابط طبیعت» (Nature Communications) منتشر شد، روابط و الگوهای ژنتیکی بین بروز سرطان و عواملی همچون کاهش جثه، ریزش زودهنگام موهای سر و بلوغ زودرس شناسایی شد.
محققان این پژوهش، یافته هایشان را با بررسی بر روی 11 هزار مردی که دچار طاسی زودهنگام شدند انجام دادند و دریافتند مردان کوتاه قد سفيدپوست بیشتر احتمال دارد دچار طاسی زودرس شوند.
طبق گفته یکی از پزشکان دانشگاه بن(مهم ترین مرکز تحقیقات علمی آلمان)، این محققان موفق به تغییر 63 ژنوم (همه‌ کروموزم‌های گوناگون که در هسته‌ی سلول‌های یک گونه‌ی معین یافت می‌شوند) که خطر ریزش مو را افزایش می دهد، شده اند.
بر اساس گفته مدیر انجمن ژنتیک انسانی، این تجزیه و تحلیل ژنتیکی همچنین به ارتباط بین طاسی زودرس، رنگ پوست روشن و افزایش تراکم استخوان اشاره دارد. این نتایج نشان می دهد مردانی که ریزش مو دارند بهتر قادر هستند که ویتامین D موجود در خورشید را جذب کنند، همچنین می توان نتیجه گرفت که چرا مردان سفید پوست زودتر از موعد مقرر موهای خود را از دست می دهند.
انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.