ثبت 600 نوع گونه گیاهی در نطنز/ دانشکده طب سنتی در نطنز راه اندازی می شود

9

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ مرتضی صفاری نطنزی ریس شورای سیاست گذاری و نماینده شهرستان نطنز در نشست خبری جشنواره گیاهان دارویی که ظهر امروز در این شهرستان برگزار شد، گفت: در نطنز 600 نوع گونه گیاهی ثبت شده که اگر به صورت علمی روی آنها وقت گذاشته شود می تواند با کشت آنها حرکتی در توسعه شهر باشد. جشنواره ملی طبیعت گردی، گیاهان دارویی و طب سنتی نطنز با این پیش زمینه شهر را معرفی کرده که به صنعت گردشگری و گیاهان دارویی کمک کند .

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده قصد بر ایجاد دانشکده طب سنتی در این شهر داریم که باید با کمک مسئولان و مردم این پروژه را به سر انجام برسانیم. امیدواریم ظرف دو سال آینده زیر ساخت بالایی برای منطقه ایجاد کنیم زیرا پتانسیل خوب برای کشت گیاهان دارویی و آموزش عالی در حوزه گیاهان دارویی وجود دارد. البته این حرکت باید با حمایت کل مردم شهرستان همراه باشد.

در ادامه محمود رضا فقیهی دبیر جشنواره طبیعت گردی، گیاهان دارویی و طب سنتی در پاسخ به خبرنگار رسانه طبیب من بیان کرد: ما سیزده اقلیم کشت گیاهان دارویی در دنیا داریم که یازده اقلیم آن در کشور خودمان و از این یازده اقلیم، پنج اقلیم در شهرستان نطنز است.

به گفته فقیهی به دلیل بالا بود اقلیم های آب و هوایی، 600 گونه گیاهی در آبریز کرکس موجود بوده که در صنعت رنگرزی ، عطر سازی و خود داروسازی وارد شده است.

وی ادامه داد: 2 هزار هکتار زمین آماده کشت گیاهان دارویی و بیست هزار تا پنجاه هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی که آمادگی کشت انواع گونه های گیاهی را دارند، در دست کشاورزان است.

فقیهی عنوان کرد: در سه دهه اخیر حجم تجارت جهانی گیاهان دارویی از پنج میلیارد دلار به صد میلیارد دلار رسیده که پیش بینی می شود تا سال 2050 به پنج هزار میلیارد دلار میرسد. که 4  درصد از سهم این بازار جهانی برای ایران است.

وی یادآور شد: در طول جشنواره سلامتکده های طب سنتی با متخصصان طب سنتی دایر می شود که به صورت رایگان است. البته قصد ما این است که سلامتکده ها دائمی خدمت رسانی کنند.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.