سرانجام بلاتکلیفی تاثیر سویا در کاهش مرگ و میر ناشی از نوعی سرطان

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ برخی از مطالعات جدید، مصرف محصولات سویا را به ابتلا به سرطان سینه مرتبط دانسته اند. این یافته ها، تحقیقات جدید را به سمت و سوی جدیدی هدایت می کند. مصرف سویا به طور بالقوه حتی برای زنان مبتلا به نوع خاصی از سرطان سینه مفید است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

سرطان پستان یکی از شایع ترین انواع سرطان ها در زنان است،هر سال حدود 220 هزار زن در آمریکا به این بیماری مبتلا می شوند. همچنین جالب است بدانید این بیماری، مردان را نیز گرفتار می کند به طوریکه سالانه 2 هزار نفر مرد، به سرطان سینه در آمریکا مبتلا می شوند. عوامل ابتلا به سرطان سینه شامل داشتن سابقه خانوادگی سرطان سینه، اضافه وزن، داشتن یائسگی در سن بالا یا ناباروری است.

تحقیقات ضد و نقیض در رابطه با سویا

تحقیقات گذشته نشان داده است که مصرف محصولات سویا ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد. یک مطالعه قدیمی نشان داده که اضافه کردن یک مقدار متوسط ​​از سویا به رژیم غذایی در افراد مبتلا به بیماری،ممکن است ژنی که دستور رشد و گسترش سرطان را در بدن میدهد، فعال کند.

این که سویا حاوی مقدار زیادی ایزوفلاون بوده که ترکیبات گیاهی مشابه استروژن هستند، توضیح احتمالی این نتایج است. برخی از مطالعات نشان داده که استروژن برای کمک به رشد و گسترش سلول های سرطانی، به خصوص در سلولهای هورمونی، تاثیر بسزایی دارد. محققان در خصوص اثر سوء بهداشتی سویا در بیماران مبتلا به سرطان سینه نگران بودند.

بررسی ارتباط میان مصرف سویا و کاهش خطر مرگ و میر در سرطان سینه

به تازگی یافته های جدیدی در مجله «انجمن سرطان آمریکا» منتشر شده است. محقق ارشد این مطالعه «نیش نیش ژانگ» در دانشگاه «تافتس» انگیزه این تحقیق جدید را اینگونه توضیح می دهد: ایزوفلاون که جزء سویا است دارای خواص شبه استروژنی است؛ سرعت رشد سلول های سرطان سینه در مطالعات آزمایشگاهی و اپیدمیولوژیک را کاهش می دهد. تجزیه و تحلیل مطالعه ای بر روی زنان مبتلا به سرطان سینه در شرق آسیا این یافته ها را که بین مصرف ایزوفلاون بالاتر و کاهش مرگ و میر رابطه مستقیم وجود دارد، تایید می کند.

بنابراین، دکتر ژانگ و تیم او شروع به بررسی مصرف ایزوفلاون در شش هزار و 235 زن مبتلا به سرطان سینه در آمریکا و کانادا کردند. زنان طی یک دوره متوسط ​​9 ساله مورد تحقیق و پیگیری قرار گرفتند. نتیجه این نحقیق نشان داد که میزان بالایی از مصرف سویا، به کاهش 21 درصدی مرگ و میر در بیماران سرطانی منجر می شود.

به طور کلی، محققان دریافتند مصرف غذایی سویا بی خطر است و متوجه ارتباط بین مصرف بالای سویا و کاهش در خطر مرگ و میر برای برخی از بیماران مبتلا به سرطان سینه شدند. این افت در خطر مرگ و میر تنها در زنان مبتلا به سرطان و زنانی شده بود که از درمان ضد استروژن مانند تاموکسی (فن گیرنده هورمون منفی) استفاده می کردند.

منبع: MedicalNewsToday

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.