اقدامات اورژانس برای نوروز 96 تشریح شد/ فعالیت 2 هزار و 196 پایگاه اورژانس

26

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ نوری معاون فنی اورژانس کشور در مراسم افتتاح پنج پایگاه اورژانس هوایی از آغاز طرح سلامت نوروزی از 25 اسفند ماه سال 95 خبر داد و گفت: این طرح تا روز 14 فروردین ماه سال 96 ادامه دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: امسال در طرح نوروزی علاوه بر خدمات اورژانس‌های بیمارستانی و پیش بیمارستانی تاکید ویژه‌ای بر ارائه خدمات دندانپزشکی و سایر خدمات حوزه سلامت در نوروز داریم.

نوری با بیان اینکه در نوروز امسال 2 هزار و 196 پایگاه اورژانس فعال هستند گفت: 30 پایگاه اورژانس هوایی نیز در این ایام ارائه خدمت می‌کنند و 37 پایگاه روستایی نیز فعال شده‌اند. همچنین 4650 دستگاه آمبولانس نیز آماده خدمت رسانی به هموطنان‌مان هستند.

نوری با بیان اینکه در نوروز سال 95 نسبت به نوروز 94 شاهد افزایش 20 درصدی ماموریت‌های اورژانس بوده‌ایم افزود: همچنین میزان ماموریت‌های تصادفی اورژانس 24 درصد افزایش پیدا کرده است. در عین حال برای نوروز امسال 340 کمپ نوروزی اورژانس را افتتاح کردیم که در آنها بیماران را مدیریت می‌کنیم البته اگر بتوانیم پرستار و پزشک زن را هم در کمپ‌ها مستقر کنیم شرایط بهتری را در پیش داریم.

وی از افزایش 9 درصدی حوادث پر تلفات در نوروز سال 95 نسبت به مدت مشابه آن در سال 94 خبر داد و گفت: به طوریکه در سال 95 روزانه به طور میانگین 33 حادثه پر تلفات را تجربه کردیم. حال در چنین شرایطی اهمیت وجود اتوبوس آمبولانس خودش را بیشتر نشان می‌دهد و بر این اساس باید اتوبوس آمبولانس‌هایمان آمادگی لازم برای ارائه خدمات در نوروز 96 را داشته باشند.

معاون فنی اورژانس کشور همچنین گفت: در نوروز سال گذشته به طور متوسط روزانه 10 بیمار را از طریق اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل کردیم. حال از آنجایی که امسال تعداد پایگاه هوایی‌مان به 30 پایگاه افزایش یافته طبعا خدمات گسترده‌تری را ارائه می‌دهیم. در عین حال مراکز هدایت عملیات بحران اورژانس نیز در ایام نوروز به صورت 24 ساعته فعالند.

نوری همچنین گفت: در زمینه استقرارهای کنار جاده‌ای نیز باید گفت که نیروهایمان در شیفت صبح از ساعت 9 تا 12 و در شیفت عصر از ساعت 16 تا 20 در کنار جاده‌ها مستقر خواهند بود. در حوزه اورژانس بیمارستانی نیز ظرفیت بیمارستان‌ها کاملا حفظ شده و آماده ارائه خدمات هستیم.

گفتنی است که بنا به اعلام مسئولان اورژانس کشور قرار است در چهارشنبه آخر سال بنرهایی با عنوان پویش «نه به مواد محترقه خطرناک» جلوی تمام آمبولانس‌ها نصب شود.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.