250 گرم مواد ساخت ترقه یك آپارتمان را از پا درمی‌آورد

6

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از وبدا، علیرضا مغیثی معاون فنی دفتر مدیریت بیمار های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: در صورتی که افراد لباس گشاد بر تن دارند از نزدیك شدن به آتش یا پریدن از روی آن جدا خودداری کنند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

علیرضا مغیثی با تاکید بر این که باید از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری شود، گفت: انفجار فقط 250 گرم مواد ساخت ترقه می تواند یك آپارتمان را به شدت تخریب کند، ضمن اینكه شیشه های ساختمانهای مجاور نیز در اثر این انفجار شكسته می شود.

وی بیان کرد: نگهداری مواد محترقه، قرارگرفتن آنها درکنار حرارت یا در هوای گرم، در جیب یا دست افراد ایجاد انفجار و اشتعال می کند.

مغیثی گفت: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره، والدین باید با گوشزد كردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی های خطرناك ترغیب کنند.

معاون فنی دفتر مدیریت بیمار های غیرواگیر یادآور شد: آشنایی با کمک های اولیه در بسیاری از مواقع موجب نجات جان افراد شده است پس در یادگیری آن بکوشید. تماشاچيان (ناظرين بيگناه) معمولا در خطر اصابت ترکش هاي ترقه ها و مواد منفجره هستند، سعي کنيد در تير رس ترکش ها نباشيد.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.