سرطان خاموش در انتظار زنان/ اگر این نشانه‌ها را دارید، جانتان در خطر است!

86

به گزارش خبرنگار خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه، در ابتدا متوجه حضور یک توده ناشناس در سینه خود می‌شوند که نگرانی آنان را به همراه دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

بر اساس تحقیقات انجام شده تشکیل توده غیرمعمول را نمی‌توان تنها نشانه سرطان سینه تلقی کرد، کما اینکه نتایج یک مطالعه در انجمن «تحقیقات سرطان بریتانیا» نشان داد از هر شش زن یک نفر با علائم غیر از توده، به سرطان سینه دچار می شود. در چنین شرایطی فرد هیچ آگاهی در مورد وضعیت سلامت خود ندارد.

عده‌ای از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اولین نشانه بروز سرطان سینه در 83 درصد زنان مبتلا به این عارضه، تشکیل توده در سینه است.

حال قصد داریم چهار نشانه غیر از تشکیل توده سرطانی را معرفی کنیم که زنگ خطری برای سرطان سینه محسوب می‌شوند.

**تغییرات ظاهری پوست

اگر قسمتی از پوست در ناحیه سینه زبر، خشک و ضخیم تر از حالت عادی شده، به طوری که حالت پوسته پوسته یا فرورفته به خود بگیرد، ممکن است سرطان سینه در کمین باشد.

هنگام بروز برخی از سرطان های سینه، منافذی که از داخل سینه به پوست راه دارند، در اثر تغییرات پوست مسدود می شوند.

**نشانه‌های زیر پوستی

یکی از نشانه هایی که از سرطان سینه خبر می دهد، تورم و ورم غیر عادی در ناحیه سینه است. گاهی اوقات توده در زیر سطح پوست مخفی شده و منجر به ورم پوست و حتی درد می‌شود.

یک مطالعه به تازگی نشان داده است؛ شش درصد از زنان مبتلا به سرطان سینه این نشانه بیماری را داشتند.

**علائم واضح‌تر

در برخی از افراد تغییرات ناگهانی در سینه بعد از شیردهی یا پس از دوران بلوغ ایجاد می‌شود. اما هنگام بروز سرطان این تغییرات حالت ثابت داشته و با معاینه دقیق ممکن است وجود غده در سینه تشخیص داده شود.

قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن، فرورفتگی نوک سینه و ترک پوست به ویژه اگر همراه با درد باشند می تواند علامت بروز نوعی سرطان سینه به نام “پاژه” باشد.

**ترشحات غیر عادی

ترشحات غیر عادی از سینه می تواند یکی از علائم سرطان سینه باشد. همچنین ترشحات سفید شیری، سبز و یا زردرنگ (خارج از بازه زمانی شیردهی) علامت بروز تومور خوش‌خیم مغز (پرولاکتینوما) است که در صورت مشاهده آن باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه شود.

منبع: Womens Health Mag

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.