9 توصیه برای مسافرت های جاده ای در نوروز

15

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ با فرا رسیدن ایام نوروز بحث سفرهای نوروزی داغ می شود. در اینجا میخواهیم چند نکته بهداشتی و کابردی را برایتان بازگو کنیم تا ضمن سپری کردن اوقات خوش کنار خانواده و نزدیکانتان،سفری بی خطر و امن را تجربه کنید:

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

  1. تنقلات مقوی را هوشمندانه انتخاب کنید. مواد مغذی و کم حجم را برای سفر با خود ببرید، تنقلاتی با شکر و نمک کمتر مانند میوه های تازه، آجیل های مغذی کم نمک، خرما، توت و کشمش بسیار ایده آل است. از بردن غذاهای فاسد شدنی در مسیرهای طولانی خودداری کنید.
  2. در تمام طول سفر از نوشیدن نوشابه و قهوه های پر خامه ی شیرین اجتناب کنید، نوشیدنی های پر قند غیر ضروری، در واقع به کم آبی بدن منجر می شود. بهترین نوشیدنی، آب است. بطری های پلمپ شده و بهداشتی آب را همیشه و به مقدار کافی در دسترس داشته باشید.
  3. بصورت یکسره رانندگی نکنید. اغلب (حداقل چند بار در روز) به خارج از ماشین خود رفته و چند حرکت کششی را انجام دهید. روی ران، کمر، شانه ها و گردن نرمش ساده انجام دهید. هر چند ساعت در مناطق جنگلی و پارک ها توقف کنید و با یک پیاده روی کوتاه هم از مناظر لذت ببرید و هم استراحت کنید.
  4. از چشمهایتان به خوبی محافظت کنید. یک عینک آفتابی مناسب برای حفاظت از نور خورشید ضروری است. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند به بینایی آسیب برساند و حتی منجر به انواع خاصی از سرطان چشم شود. یک عینک خوب،شما را در برابر اشعه های UVA، UVB، و نور HEV محافظت می کند و بدین ترتیب رانندگی را امن تر و لذت بخش تر می کند.
  5. فعال نگه داشتن مغز را فراموش نکنید. گوش کردن به موسیقی یا صحبت با همسفرتان در طول سفر معمولا متداول است، اما یک کتاب صوتی می تواند برای مواقعی که همراهانتان خسته اند بسیار مفید باشد. هر کسی می خواهد در طول زندگیش چیز جدیدی یاد بگیرد. ورزش مغز، یادگیری است و اینطوری از زمانتان نیز استفاده بهینه کرده اید.
  6. همیشه به مقدار کافی استراحت کنید.”رانندگی در هنگام خواب آلودگی” کاملا خطرناک است. بیشتر حوادث رانندگی در جاده، به هنگامی است که افراد احساس خواب آلودگی دارند. هرجا خسته شدید، توقف کرده و استراحت کنید.
  7. در هنگام سفر از پوشیدن لباس های تنگ بپرهیزید. پوشیدن لباس های زیر و جوراب هایی با کش های کلفت و تنگ موجب آزار شما می شود. سعی کنید از لباس های کمی گشادتر و آزادتر استفاده کنید. شستشوی جوراب ها و لوازم زیر را فراموش نکنید.
  8. وعده های غذایی را عاقلانه انتخاب کنید. از خریداری مواد غذایی ناسالم و غیربهداشتی که در طول جاده ها عرضه می شود، بپرهیزید. در هنگام سفر از یک وعده غذایی سبک تر و اقلام کبابی و مقادیر زیادی سبزی استفاده کنید. سعی کنید در طول سفر از غذاهای چرب و سنگین دوری کنید.
  9. برای رانندگی برای بیش از چند ساعت در روز، راحتی فرد در صندلی راننده ضروری است. تنظیم صندلی را به درستی انجام دهید و از نظر ارگونومی(صحیح نشستن) از بالشتک و پشتی استفاده کنید.

منبع: Greatist

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.