درمان بیش فعالی به کمک بازی های رایانه ای

24

غلامرضا حاجتی متخصص اعصاب و روان در گفت‌و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در خصوص عوارض بازی های کامپیوتری بر روی اعصاب و روان بیان کرد: در این رابطه دو دیدگاه وجود دارد؛ به معنای دیگر این بازی ها در سنین متفاوت دو نوع اثر مختلف دارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی عنوان کرد: دیدگاه اول اثرات مثبت بازی های رایانه ای است چرا که بسیاری از بازی ها برای افرادی در سنین بالا باعث تحریک سلول های مغز شده و با افزایش ذخایر مغزی در سنین بالای پنجاه سال از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

حاجتی گفت: در برخی سنین، روانشناسان بازی هایی با تفکر علمی طراحی می کنند که در  روش های درمانی برای درمان نوروفیدبک و کاهش اضطراب، افسردگی، استرس و کم توجهی و پیش فعالی در کودکان می تواند کمک کننده باشد. این نوع استفاده در دیدگاه اول جای دارند.

متخصص اعصاب و روان اظهار داشت: دیدگاه دوم که مضرات بازی های کامپیوتری بوده، برای سنین پایین تر مورد بحث است. آن دسته از افرادی که به صورت مداوم و مکرر با یک بازی خاص مشغول می شوند؛ بویژه بازی هایی که به ترویج پرخاشگری، خوشونت، تفکر ستیزی و آدم کشی می پردازد.

وی ادامه داد: بخش دیگر وابستگی به این دسته از بازی هاست که بیشتر هم به صورت گروهی و شبکه‌ای است. این وابستگی های اینترنتی بسیار شبیه اعتیاد به مواد مخدر است که مدام فرد در منزل، محیط کار و مهمانی مشغول بازی کردن است. افرادی که در روز بیشتر از 16 ساعت بازی می کنند، در بیمارستان های اعصاب و روان تحت درمان قرار می گیرند.

حاجتی یاد آور شد : بازی های رایانه ای اثرات مثبت و منفی دارد که این اثرات به اتتخاب خود افراد بستگی دارد.

 

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.