طبیب من

کد خبر: 2256
تاریخ انتشار: ۲۵ام اسفند ۱۳۹۵ , ۱۱:۴۹
آخرین آ‌مار جمع بندی شده تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه سوری دو هزار و 351 نفر یوده که نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایرنا، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت: آخرین آ‌مار جمع بندی شده تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه سوری دو هزار و ۳۵۱ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از این تعداد در حوادث چهارشنبه سوری امسال ۶۰۰ نفر در بیمارستان بستری شدند که ۶۰درصد( موارد بستری) نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و از این تعداد هنوز ۴۲۴ نفر در بیمارستان بستری هستند.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: تعداد موارد فوت ناشی از حوادث چهارشنبه سوری نیز تا این لحطه (ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه) دو نفر است که شامل یک نفر نوجوان ۱۲ ساله در تهران و یک مرد ۲۳ ساله در اصفهان است.

وی گفت: حال شش مصدوم دیگر نیز وخیم است که یکی از آنان جوان ۲۷ ساله‌ای است که در تهران دو دست و دو پای او از مچ قطع شده است، سه نفر دیگر از این مصدومان بدحال در اراک و دو نفر دیگرشان در اصفهان هستند.

خالدی در پاسخ به این پرسش که چرا آمار تعداد مصدومان که شب گذشته دو هزار و ۶۰۰ نفر اعلام شده بود، اکنون کمتر اعلام می‌شود، توضیح داد: شب گذشته به علت ازدحام کار، آمار برخی مصدومان غیر چهارشنبه سوری از جمله چند مورد اسیدپاشی به اشتباه با آمار حوادث چهارشنبه سوری جمع بندی شده بود و آمار صحیح جمع بندی مصدومان حوادث چهارشنبه سوری دو هزار و ۳۵۱ نفر است.

سازمان پزشکی قانونی پیش از این تعداد موارد فوتی ناشی از حوادث چهارشنبه سوری را در سال گذشته ۱۷ نفر اعلام کرده بود که همگی مرد بودند.