کشیک داروخانه ها در ایام تعطیل رسمی/تشدید برخورد با تولید کالاهای سلامت غیرمجاز

28

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایفدنا، عباس مهدی زاده مدیرکل راهبری پایش و امور استان های سازمان سازمان غذا و دارو در تشریح برنامه های نوروزی این سازمان افزود: با توجه به افزایش تقاضا برای خرید و مصرف فرآورده های سلامت محور در آستانه سال جدید و همچنین افزایش سفرهای نوروزی از اواخر اسفندماه سال جاری تا بیستم فروردین ماه سال96 ، برنامه هایی در راستای تحقق اهداف حوزه سلامت براساس سیاست های کلان این سازمان و وزارت بهداشت به منظور حفظ و ارتقای ایمنی و سلامت غذا و دارو در سطح کشور طرحریزی شده است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی عنوان کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مقرر شد برای افزایش نظارت و ارزیابی بر نحوه تولید نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های سلامت محور، برنامه های لازم تنظیم شود.

مهدی زاده ادامه داد: برای تحقق برنامه ها، هماهنگی های لازم با ارگان های ذیربط و نهادهای استانی مرتبط با موضوع معاونت های غذا و دارو سراسر کشور با هدف خدمت رسانی بیشتر در ایام نوروز انجام گرفته است.

بازدیدهای میدانی از مراکز مجاز عرضه کالاهای سلامت محور

مهدی زاده در ادامه از استقرار کارشناسان به منظور ارائه خدمات اطلاع رسانی، دریافت، ثبت و پیگیری شکایات و پیشنهادات در نقاط به تشخیص دانشگاه های منطقه های مختلف کشور خبر داد و گفت: مقرر شده تا به منظور مقابله و پیگیری از توزیع و عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی، فاسد و مضر بر سلامت مردم از جمله فرآورده های دارویی و مکمل ها،اقلام آرایشی و بهداشتی و ملزومات مصرفی پزشکی نسبت به بازدید میدانی از مراکز مجاز عرضه در داروخانه ها، بیمارستان ها و مراکز عمده توزیع کالاهای سلامت در زمان مشخص، اقدام شود.

وی ادامه داد: در تعطیلات نوروزی ، شکایات مردمی در حوزه کالاهای سلامت محور ثبت و رصد می شود و مردم می توانند این شکایت ها را به اطلاع معاونت های غذا و دارو دانشگاه های پزشکی مناطق مختلف کشور برسانند.

تشدید نظارت بر فعالیت های غیرمجاز در حوزه کالاهای سلامت

مدیر کل راهبری پایش و امور استان های سازمان سازمان غذا و دارو گفت: مقرر شده تا در ایام نوروز، هماهنگی و همکاری لازم با معاونت های درمان، بهداشت، نهادهای استانی و ارگان های ذیربط در راستای شناسایی واحدها و فعالیت های غیرمجاز، تولید و عرضه کالاهای سلامت و فرآوده های غیرمجاز و قاچاق اقدام شود.

مهدی زاده افزود: درصورت کشف تخلف در حوزه کالاهای سلامت با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی یادآور شد: برنامه ریزی های لازم برای کاهش تقاضای مصرف کنندگان از کالاهای غیرمجاز با توجه به هجوم تبلیغات گمراه کننده فضاهای مجازی، انجام شده تا از طریق افزایش آگاهی و اطلاع رسانی عمومی، شاهد کاهش آسیب های ناشی از کالاهای تقلبی باشیم.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.