طبیب من

کد خبر: 2304
تاریخ انتشار: ۲۶ام اسفند ۱۳۹۵ , ۱۱:۰۱
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: تاکنون برای ۲ هزار و ۱۲۰ مرکز پخش مواد غذایی در بازرسی های نوروزی تیم های وزارت بهداشت، حکم تعطیلی از دادگاه صادر شده است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت گفت: بازرسی‌های وزارت بهداشت از ابتدای اسفندماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد. تاکنون ۴۷۹ هزار و ۸۶۲ مرکز پخش مواد غذایی را بازدید کرده‌ایم که هفت هزار و ۹۴۷ مرکز جزو رستوران‌های بین راهی بوده‌اند و هر کدام نزدیک به دوبار بازدید شده‌اند.

وی افزود: ۷۵۰ گروه بازرسی در روزهای تعطیل و ۲ هزار و ۵۰۰ گروه در روزهای اداری از ۸ صبح تا ۱۰ شب کار بازدید را انجام می‌دهند.

حریرچی ادامه داد: برای سلامت آب ۳۲۴ هزار و ۲۵۰ مورد از شبکه‌های آبرسانی را کلرسنجی و ۲۷ هزار و ۱۲۱ مورد را نیز نمونه‌گیری میکروبی کرده‌ایم.

قائم مقام وزیر بهداشت بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده تا به امروز هشت هزار و ۸۰۵ مورد به دادگاه معرفی، ۶۶۶ هزار و ۵۴۸ کیلو مواد فاسد در این مدت شناسایی و از شبکه توزیع خارج و منهدم شده است.

وی با اشاره به سامانه ۱۹۰ برای اعلام شکایات مردمی یادآور شد: هموطنان عزیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف در مراکز ارائه مواد غذایی می‌توانند شکایت خود را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.

 

انتهای پیام/