درمان جدید و معجزه‌آسای سرطان لنفوم؛ 33 درصد شانس بهبودی «کامل»

145

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در آزمایشات بالینی روی یک داروی سرطانی جدید، مشخص شد که یک سوم از بیماران در حال مرگ مبتلا به سرطان لنفوم (نوعی سرطان خون که از غدد لنفاوی آغاز می شود) درمان شده و تا حدودی به زندگی بازگشتند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

گزارشات مستقل نشان می‌دهد، این فرآیند درمانی که توسط شرکت دارویی «بادبادک دارویی» (Drug Company Kite Pharma) توسعه داده شد، با استفاده از ژن‌درمانی، سلول های خونی بیماران را برای حمله به سلولهای سرطانی تحریک می‌کند.

طی این فرآیند درمانی، 82 درصد از بیماران تومورشان به نصف یا بیشتر از نصف تقلیل یافت. از طرفی در برخی موارد و طی بیش از 9 ماه استفاده از دارو، یک سوم از بیماران هیچ علائمی از سرطان خون در بدنشان نداشتند.

علاوه بر این، بیش از نیمی از بیماران هنوز بعد از 9 ماه پس از درمان زنده ماندند، با وجود اینکه انتظار می رفت که فقط برای شش ماه بتوانند زندگی کنند.

جالب این است که این بیماران تقریبا قطع امید کرده بودند و دیگر به درمان هیچ امیدی نداشتند.

نتیجه این مطالعه برای همه بیماران موفقیت آمیز نبود. از 101 نفر بیمار شرکت کننده در این مطالعه که در حال مرگ بودند، دو نفر در نتیجه مصرف مستقیم این دارو جان خود را از دست دادند. اثرات طولانی‌مدت و دائمی این درمان نامشخص بوده و دانشمندان می‌گویند که در این مورد تحقیقات بیشتری لازم است.
با توجه به یافته های انجمن سرطان آمریکا، شیوع سرطان لنفوم از سلول های سیستم ایمنی بدن شروع می شود. دو نوع اصلی از سرطان لنفوم وجود دارد و هر دو مورد می تواند در کودکان و بزرگسالان رخ دهد.

در حال حاضر گزارش موسسه ملی سرطان نشان می‌دهد که درمان هر دو نوع سرطان و شانس موفقیت آن بستگی به نوع پیشرفت بیماری دارد. دانشمندان بر این باورند که سرطان لنفوم را می‌توان به طرق مختلف درمان کرد. از جمله این درمان ها می‌توان به ایمنی شناسی، شیمی درمانی، پرتو درمانی و پیوند سلول های بنیادی اشاره کرد. امید است با توجه به نتایج این مطالعه جدید، راه جدیدی برای ریشه کن کردن این بیماری در جهان پیدا شده باشد.

منبع: Medical Daily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.