«شش سین» خوراکی و این همه خواص!

17

محسن شادی متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  در خصوص خوراکی های هفت سین گفت: سنجد میوه درختی است که در فصل پاییز بار می دهد. پوست، گوشت و هسته آن خوراکی است و فواید بسیاری دارد. همچنین می توان از ترکیب گوشت، پوست و هسته کوبیده شده آن با شیر برای درمان آرتوروز و ترکیب این کوبیده به همرا ماست برای درمان بیرون روی استفاده کرد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی در خصوص خواص سماق گفت: اغلب سماق به همراه کباب مصرف می شود. این گیاه برای درمان چربی خون مناسب بوده و یکی از بهترین رقیق کننده های خون است.

شادی درباره ارش غذایی سمنو عنوان کرد: سمنو تقویت کننده عمومی بدن، خون ساز، نشاط آور و بسیار مقوی برای قلب و معده است.

متخصص طب سنتی اظهار داشت: سیب میوه ای بسیار مقوی و حاوی ویتامین های C، B، A است که برای سلامت قلب و معده مقوی بوده و نشاط آور است.وی

وی سیر را از بهترین دارو ها برای کاهش چربی خون دانست و افزود: به تازگی قرصی به نام آنتوم به این منظور تولید شده است. سیر اگر با غذای مانده و سرد مصرف شود فشار خون را پایین می آورد و چنانچه با همان غذا به طور گرم مصرف شود، فشار را بالا می برد. این گیاه در شهر های رطوبتی به علت نقش درمانی برای بیماری های مفصلی، بیشترین مصرف را دارد.

متخصص طب سنتی یادآور شد: انواع سرکه ها شامل سرکه سفید، سرکه سیب و سرکه انگور در بازار به فروش می رشد. .بیشترین سرکه ای که دربازار می بینیم سرکه سفید است که اسیدی بیش نیست. سرکه سیب برای شکنندگی ناخن ها، لاغریو چربی سوزی بسیار مفید و رقیق کنننده خون است. سرکه انگور نیز همین خواص را دارد و در مباحث درمانی بیشتر از سرکه انگور استفاده می شود زیرا قوی تر بوده و سریع تر عمل می کند.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.