آفتاب بگیرید تا به ریزش مو دچار نشوید

213

غلامعلی بثکی متخصص طب سنتی در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ گفت: یکی از عوامل اصلی جلوگیری از ریزش مو، قرارگرفتن در معرض تابش نور آفتاب است. روزانه حداقل 30 دقیقه؛ یک ربع صبح و یک ربع عصر، باید پوست سر زیر نور آفتاب قرار گیرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی بیان کرد: افراد باید به طور قطع از مصرف صابون ها و شوینده های شیمیایی برحذر باشند. از طرفی گل سر، صدر و زرده تخم مرغ نقش بسزایی در تقویت موی سر دارد. همچنین مالش پوست سر با روغن زیتون فرابکری که با پرس سرد به دست آمده است، با سر پنجه های دست، دو الی سه ساعت قبل از رفتن به حمام بسیار اهمیت دارد.

بثکی در خصوص چگونگی مصرف روغن زیتون، ادامه داد: افراد باید مراقب باشند که پوست سر را به آرامی با روغن زیتون نام برده مالش دهند و هرگز محل مورد نظر را چنگ نزنند.

متخصص طب سنتی با اشاره به وجود انواع و اقسام ویتامین ها بجز ویتامین b12 در آرد شالی عنوان کرد: ماده بسیار عالی برای تقویت موی سر ، آرد شالی برنج است، که باید روزی سه الی چهار قاشق استفاده شود.

وی بیان کرد: به هیچ وجه در حمام آب جوش روی سر خود نریزند که عوارض بسیار مخربی دارد و همچنین ناخن به روی پوست سرشان نکشند.برای شانه زدن موها نیز باید برس چوبی جایگزین برس پلاستیکی شود. چراکه شانه های پلاستیکی الکتریسیته ساکن ایجاد کرده و باعث آسیب به پیاز مو می شوند.

بثکی چربی یکی دیگر از عوامل ریزش مو دانست و گفت: تا حد امکان از مصرف روغن های سرخ کردنی پرهیز کرده و از روغن کنجد و روغن زیتون فرابکر استفاده کنید. البته این قبیل روغن ها نیز نباید بیش از حد به صورت خوراکی مصرف شود.

متخصص طب سنتی یادآور شد: شامپوها، صابونها و داروهای شیمیایی که مدعی درمان ریزش مو هستند، نمی توانند بصورت اساسی مشکل ریزش مو را درمان کنند بلکه در بهترین حالت با هزینه های سرسام آور فقط بصورت مقطعی تاثیرات مثبت داشته و در دراز مدت اثرات مخربی از خود به جای می گذارد.

 

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.