با این سالاد سیستم گوارشی تان‌را شستشو دهید و لاغر شوید!

28

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ همه ما از اهمیت داشتن وزن متناسب آگاهیم و در صورت اضافه وزن در پی لاغری هستیم، اما رسیدن به هدف کار آسانی نیست؛ حتی اگر مواد غذایی ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید و به ورزش روی آورید باز هم خبری از کاهش وزن نباشد احتمالا مقصر اصلی سیستم گوارش شما است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

مشکلات گوارشی و افزایش وزن

مشکلات گوارشی ازقبیل حرکات آهسته روده، سوء هاضمه، یبوست و غیره از عوامل عمده برای افزایش وزن محسوب می‌شود. این مشکلات باعث می‌شود چربی و سموم در بدن باقی بمانند. حرکات روده درحالت ایده‌آل باید یک تا دو ساعت بعداز صرف غذا یا حتی یک یا دوبار در روز رخ دهند. نبود آن‌ها یا حرکات آهسته روده می‌تواند به دلیل مصرف برخی داروها، کم آبی بدن، کمبود فیبر و کمبود باکتری‌های مفید روده باشد.

یبوست بیماری‌ای که همه حداقل یکبار در طول زندگی تجربه‌اش کرده‌اند، هم از مشکلات رایج گوارشی است که  در نتیجه پایین بودن فیبر رژیمی، استفاده از برخی داروها، سندرم روده تحریک‌پذیر، استفاده بیش‌از حد داروهای مسهل، بی‌توجهی به نیاز به دفع، کم آبی بدن و مسائل روده بزرگ بروز می کند.

سوء‌هاضمه از هضم مشکل مواد غذایی در معده ناشی می‌شود؛ که می‌تواند عوارض جانبی برخی داروها، رفلکس اسید معده، زخم‌های گوارشی، اختلالات مجرای پانکراس یا صفرا و غیره باشد،بنابراین دستگاه گوارشی که در شرایط سالم قرار دارد، می‌تواند کمک بزرگی به از دست دادن وزن کند به همین دلیل سالادی را به شما معرفی می‌کنیم که درمانی طبیعی برای مشکلات گوارشی است.

دستور سالاد پیش‌رو، برای شما  دفع سموم بدن، فیبر کافی و تعادل سطح PH در بدن را به همراه خواهد داشت. این سالاد را برای سه شب پیاپی میل کنید و با نتایج آن، شگفت‌زده شوید.

سالاد ویتامین

مواد مورد نیاز: کلم، چغندر، هویج، آب‌لیمو، روغن گیاهی، ادویه ترش (اختیاری)

روش تهیه: این سالاد بسیار ساده تهیه می‌شود؛ تمام چیزی که نیاز دارید: رنده کردن کلم، چغندر و هویج است و دقت داشته باشید که نسبت کلم باید سه برابر دو ماده دیگر باشد. در این مرحله اگر دوست دارید، می‌توانید کمی ادویه ترش اضافه کنید، سپس مواد را خوب مخلوط کرده و کمی آب‌لیمو اضافه کنید. در پایان، روغن گیاهی را بریزید (بهترین گزینه روغن زیتون).

گفتنی است؛ این سالاد غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است به همان اندازه مواد مغذی مثل فیبر و پکتین را وارد رژیم غذایی شما می‌کند.

منبع: FHFN

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.