توصیه هایی برای کسب احساس شادابی در فصل بهار

29

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بسیاری از درمانگران مكاتب درمانی طبیعی در جهان به‌ویژه مكتب طب سنتی ایران بر این باورند، رعایت نكاتی ساده و كاربردی كه در كتب و متون قدیمی طب سنتی بارها به آن اشاره شده، می‌تواند تاثیر زیادی در كنترل تغییرات، بیماری‌ها و اختلال‌های ناشی از جابه‌جایی فصول داشته باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

فصول سال هم مانند بدن انسان دارای مزاج هستند ، مزاج فصل بهار معتدل مایل به گرم و تر است بنابراین سبک زندگی ما در این فصل باید به گونه ای باشد که با مزاج فصل منافات نداشته باشد و گرمی و تری را تشدید نکند.

تدابیر غذایی طب سنتی در فصل بهار

مصرف غذاهایی که تولید خون (دم) می کنند را در فصل بهار باید کاهش دهیم چرا که مزاج خون همچون مزاج فصل بهار، گرم و تر است و خوردن غذاهای مولد دم، این گرمی و تری را تشدید می کند.از جمله غذاهای مولد خون می توان به گوشت ها، حلیم، کباب، شربت ها، شیرینی جات مانند خرما ، عسل و شیره انگور اشاره کرد. همچنین از مصرف غذاهایی با طبع گرم و تند مانند فلفل ، ادویه های تند و نیز غذاهای سرخ شده که طبع گرم دارند باید پرهیز شود.

با توجه به اینکه در اثر مصرف گوشت و شیرینی جات در فصل زمستان ، تجمع مواد زاید در بدن صورت گرفته ، تدابیر غذایی از دیدگاه طب سنتی به منظور دفع این مواد زاید از بدن و تعدیل غذایی است. بهترین غذاها در فصل بهار با مزاج معتدل می توان به  انواع آش ها از جمله آش آبغوره، آش دوغ ، آش ماست ، انواع سوپ سبزیجات و نیز حبوبات با مزاج معتدل یا سرد اشاره کرد.

یکی از سنت های نیاکان ما پیش از ورود سال جدید یا اوایل بهار ، مصرف آشی است که حاوی مقدار زیادی آلو یا ملین هاییباشد که هم باعث ایجاد اسهال و دفع مواد زاید تجمع یافته در طول زمستان می شود و هم غلیان اخلاط(صفرا، سودا،دم ، بلغم) و به ویژه غلیان دم را کاهش خواهد داد.

در فصل بهار چه مقدار و چه هنگام ورزش کنیم؟

توصیه طب سنتی در این فصل در زمینه ورزش ، انجام آن در هنگام صبح و پیش از خوردن صبحانه است و میزان آن در حد اعتدال باشد و حتی الامکان از ورزش های سنگین پرهیز شود.

در فصل بهار چه لباسی مناسب تر است؟

بهترین لباسهای مناسب این فصل ، لباس پنبه ای است و در معرض باد بهاری قرار گرفتن از توصیه دیگر طب سنتی در بهار است.

بیماری های شایع بهاری
بیماری های آلرژیک معمولا در فصل بهار به دلیل غلیان اخلاط تشدید می شوند که معمولا با آبریزش بینی و یا کهیر همراه است همچنین بیماری هایی که با پرخونی مخاطی همراه هستند مانند خونریزی بینی یا حتی خونریزی های داخل دهان و لثه هم جز بیماری های شایع فصل بهار می باشند.

کودکانی که  مزاج گرم و تر را دارند معمولا هنگام مسواک زدن دچار خونریزی لثه می شوند که در فصل بهار این حالت تشدید می شود و در بزرگسالان این وضعیت کمتر به وجود می آید.

باید ها و نبایدهای حجامت در فصل بهار

بدون شک همه ما امروزه با تبلیغات زیادی که توصیه به حجامت همه افراد در فصل بهار دارند ، مواجه می شویم.حجامت و فصد، روش هایی برای کاهش مقدار خون بدن و در نتیجه کاهش غلیان خون است.

اولین توصیه طب سنتی به فردی که به طور مرتب گوشت، شیرینی جات، شیره انگور (که مواد غذایی خون ساز هستند و طبع گرم و تر دارند) مصرف می کند، این است که رژیم غذایی خود را متعادل کند نه اینکه از همان ابتدا به سراغ فصد و حجامت برود.

افراد پرخون، دارای نبض قوی و چهره بر افروخته مجاز به انجام فصد یا حجامت هستند همچنین افرادی با داشتن شرایط لازم برای انجام حجامت و فصد کمتر در جامعه دیده می شوند و اولویت برای چنین افرادی ، پیشگیری و استفاده کمتر از برخی مواد غذایی با مزاج گرم و تر مانند گوشت ها و شیرینی جات است. افرادی که نبض ضعیف یا چهره رنگ پریده دارند، حجامت برای آنها منع شد است.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.