انجام این کارها در مقابل بچه ها ممنوع!

16

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در مقابل کودکان کارهایی از قبیل سیگار کشیدن، ناسزا گفتن و بی احترامی ممنوع است. اولین و مهم ترین الگوی کودکان والدین آنها هستند. آنها دقیق و حساسند، به سرعت یاد می گیرند و همه چیز را در حافظه خود ضبط می کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

کودکان از دو سالگی معنی خشم، غم، ناراحتی، شادی، شعف، خنده و گریه را به خوبی درک می کنند و نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند. به همین دلیل یکی از دغدغه های والدین این است که در برابر فرزند خود در مواقع مختلف چه رفتاری از خود نشان می دهند.

والدین باید توجه داشته باشند که در مقابل چشم کودکان خود اقدام به رفتارهایی کنند که قصد دارند در دراز مدت این عادات و رفتار را در فرزندان خود تثبیت کنند. در ادامه به برخی رفتارها و کارها اشاره می شود که در مقابل کودکان نباید انجام داد.

دروغ گفتن چه سیاه چه سفید بد است

زمانی که با سرعت در حال رانندگی هستید، پلیس به دلیل سرعت بالا اتومبیل شما را متوقف می کند، در این لحظه به دنبال توجیه کار خود به او می گویید دخترم را برای تمرین فوتبال می برم و عجله دارم هر چند که دخترتان در صندلی عقب نشسته و می داند که این حرف شما حقیقت ندارد.

دروغ گفتن یک امرعادی در زندگی بزرگسالان است و خیلی راحت این کار را انجام می دهند. زمانی که والدین به گفتن انواع دروغ ها جلوی فرزند خود می پردازند در واقع به او یاد می دهند که این کار مشکل ندارد و درمورد هر مسئله ای می تواند دروغ بگوید.

همه اسرار را مخفی نکنید

زمانی که کار اشتباهی را انجام می دهید و کودک شما آن را می بیند و به او می گویید بین خودمان باشدT نیازی نیست مادر یا پدر متوجه شود. هرچند فکر می کنید که این ترفند ضرری ندارد و بلکه باعث پیوند کودک با والدینش یا والدین باهمدیگر می شود. اما به او یاد می دهید که  همه کارهای نادرستش را از والدینش مخفی کند و ضرورتی در گفتن آن ها نبیند و به راحتی دروغ بگوید.

قبل از اینکه کودکان به این وسایل اعتیاد پیدا کنند، خودتان دست بکار شوید

اگر از آن دسته از افرادی هستید که معتقد هستید که کودک باید به مطالعه کتاب و فعالیت های مفید بپردازد، در سن پایین و قبل از اینکه هنوز راه برود از تلفن همراه و تبلت خیلی زیاد استفاده نکند یا اصلا استفاده نکند و دائما تلاش می کنید که این وسایل را آن ها دور کنید، باید ابتدا خودتان این عادت استفاده از این وسایل را ترک کنید و هنگامی که فرزندتان با شماست از این وسایل استفاده نکنید.

مسخره کردن دیگران پیش روی کودکان ممنوع

همه ما در دوران مدرسه و محل کار با افراد عجیب و غریب و بامزه رو به رو شدیم و هنگام اوقات فراغت یکی از سرگرمی هایمان به یاد آوردن این افراد و مسخره کردن آن ها بود. اما این عادت زشت می تواد به کودکانمان هم منتقل شود. در واقع این رفتار زشت در کودک به یک کار بامزه تبدیل می شود و از همان کودکی شروع به تمسخر دیگران مانند معلم هایش می کند و به دیگران احترام نمی گذارد.

خلق و خوی خود را تغییر ندهید

کودکان روحیه حساس و لطیفی دارند سعی کنید با ملایمت با آن ها رفتار کنید. زمانی که برای هر اتفاقی عصبانی می شوید و با کودک خود بدرفتاری می کنید، یک حس ترس در او به وجود می آید و فکر می کند عصبانیت شما به خاطر اوست و خود را مقصر می داند.

منبع: MensHealth

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.