خواص دارویی و درمانی کلم/روش فوری برای پایین آوردن قندخون دیابتی‌ها

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  کلم یک ماده‌ غذایی ایده‌آل برای مقابله با قند خون بالا است. این ماده‌ی غذایی پر خاصیت سرشار از فیبر می‌باشد و بیماران دیابتی برای کاهش فوری قند خونشان می توانند کلم را به شکل پخته شده یا خام همراه با هر وعده غذایی در طول روز میل کنند، همچنین نوشیدن آب کلم به مدت دو بار در روز قند خون را به طرز شگفت آوری کاهش می دهد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بررسی ها نشان می دهند، کلم توانایی جلوگیری از سکته مغزی یا هر بیماری قلبی عروقی دیگر را با حل شدن محتوای پلوفنول و توسیانین آن به شکل محلول در آب، جلوگیری از تشکیل پلاکت، تسهیل انتشار نیتریک اکسید و کاهش التهاب را دارد.

کلم غنی از پتاسیم، ویتامین C، E، K و آنتی اکسیدان است و به گفته بسیاری از کارشناسان، مصرف کلم در درمان یبوست، اسهال خونی و زخم معده موثر است. علاوه براین، sauerkraut (کلم ترش) می‌تواند در درمان سندرم روده تحریک پذیر، اسهال عفونی و بیماری‌های التهابی روده، مفید باشد.

برای رهایی از ناخن پا که در گوشت فرورفته می توانید برگ های کلم را در اطراف پا قرار دهید و باندپیچی کنید. بعداز آن، جوراب نخی بپوشید و اجازه دهید تمام شب کلم کار خود را انجام دهد. صبح پانسمان را باز کرده و پا را در محلول منیزیوم قرار دهید.

به منظور کاهش استرس اکسیداتیو و همچنین جلوگیری از عوامل التهابی، از کلم قرمزِ غنی از آنتی اکسیدان و ترکیبات ضدالتهابی استفاده کنید. برای سرعت بخشیدن به بهبود زخم‌ها برگ کلم را بر روی زخم قرار دهید ولی مطمئن شوید که به خوبی برگ ها را شسته و خشک کرده‌اید. زخم را همراه با برگ کلم پانسمان کنید و اجازه دهید یک شبانه روز بماند سپس خواهید دید از زخمتان تسکین یافته و دیگش نشانی از عفونت وجود ندارد.

امروزه برخی از بیمارستان‌ها در سوئیس از کلم در درمان آرتروز مفاصل استفاده می‌کنند.نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد که خانواده‌ کلم‌ها و سبزیجات غده‌ای برای پیشگیری از آرتروز موثر است. کلم سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام گلوکوزینولات است که غضروف استخوان‌ها را تقویت کرده و از سایش آن‌ها پیشگیری می‌کند.

گفتنی است؛ اگر می خواهید پوست باطراوت و سیستم ایمنی قوی داشته باشید که با انواع بیماری ها مقابله کند، مصرف کلم برگ را فراموش نکنید. این گیاه سرشار از سولفور و ویتامین C است.

منبع: healthyholisticworld

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.