زوج های موفق و شاد این کارها را انجام نمی دهند

16

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ در این مطلب به مواردی می پردازیم که انجام آنها می تواند شما را به زوج هایی شاد تر تبدیل کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

*زوج های خوشبخت از مشکلاتشان پیش دوستان و خانواده خود شکایت نمی کنند

این زوج ها می دانند بهتر است دیگران را درگیر مشکلات روابط شخصی خود نکنند. آنها هنگام بروز مشکل به جای درگیر کردن سایر افراد که معمولا واکنش منفی از آنها دریافت کرده و باعث ایجاد کدورت می شود، مستقیما با یکدیگر درباره مشکلات خود صحبت می کنند.

اینکه زمانی را بین دوستان خود بگذرانید بسیار عالی است اما از این زمان به عنوان فرصتی برای شکایت از همسرتان استفاده نکنید. اگر این کار را انجام دهید احساسات منفی زیادی در ازدواج شما به وجود می آید.

*همسر خود را با دیگران مقایسه نمی کنند

زوج های شاد یکدیگر را همانطور که هستند قبول و دوست دارند. آنها می دانند که مقایسه خود با دیگران غیر منصفانه است و می تواند منجر به ایجاد حس ناامنی در ازدواج شان شود.

بنابراین اگر زمان زیادی را با زوج های مختلف می گذرانید حتی اگر ظاهر زندگی آنها خیلی بهتر بود، اعتماد به نفس داشته باشید و حتی برای لحظه ای شریک خود را با آنها مقایسه نکنید. در واقع گفتن این جمله حائز اهمیت است که ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید.

*زوج های موفق در زندگی مشترک نقش قربانی را بازی نمی کنند

زوج های موفق مسئولیت احساسات و و وظایف خود در ازدواج را بر عهده می گیرند. آنها یکدیگر را برای مشکلات به وجود آمده سرزنش نمی کنند و در هنگام وقوع مشکلات به جای بدخلقی کردن و یا سرزنش همسرشان، با آنها صحبت کرده و خواسته خود را مطرح می کنند.

*آنها زندگی را جدی نمی گیرند

این زوج ها در زندگی لحظات شاد و سرگرمی ایجاد می کنند. آنها حتی زمانی که مشکلات زیاد شده و شرایط زندگی پراسترس می شود باز هم برنامه های تفریحی و سرگرمی خود را ترک نمی کنند.

*یکدیگر را نقد نمی کنند

زوج های موفق به دنبال ویژگی های خوب در یکدیگر هستند. آنها می دانند چطور در شرایط حساس خواسته های خود را بیان کنند. این زوج ها می دانند نقد شریک زندگی فقط کار را بدتر کرده و باعث ایجاد فاصله بین آنها می شود. اگر همسرتان کاری انجام می دهد که شما دوست ندارید، ببینید چیزی که باعث آزار شما می شود چیست و سعی کنید آن را از راه درست به همسرتان منتقل کنید.

*مسائل مالی را نادیده نمی گیرند

زوج های موفق آگاه هستند که استرس های مالی سبب بروز فشار بر ازدواج آنها می شود.  آنها مسائل و اهداف مالی زندگی خود را در نظر گرفته و با یکدیگر در خصوص آینده مالی زندگی خود تصمیم می گیرند. پس اگر مسائل مالی یکی از مواردی است که تا کنون به آن نپرداختید، بدانید که نادیده گرفتن این مورد می تواند مشکلات مالیتان را بدتر کند.

 

*زوج موفق تلاش برای خواندن ذهن یکدیگر نمی کنند

زوج های موفق می دانند چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بنابراین از احساسات و خواسته های یکدیگر به خوبی آگاه هستند. آنها خواسته های خود را واضح بیان می کنند  و از همسرشان انتظار ندارند تا احساس و نیاز آنها را از ذهنشان بخوانند. اگر شما توجهی که لازم است را ندارید، پس بهتر است با شریک زندگیتان در این خصوص صحبت کنید.

*برای صحبت در خصوص موضوعات مهم زمان مناسب را پیدا می کنند

بیان احساسات در زمان مناسب می تواند سبب تقویت ارتباطات زوجین شوند. آنها به جای عصبانی شدن، نشان دادن ناراحتی خود و شعله ور کردن خشم همسر خود، می دانند خواسته ها و نیاز های خود را در زمان مناسبی بیان کنند. بنابراین اگر می خواهید از موضوعی که باعث ناراحتی و رنجش شما شده صحبت کنید، به همسرتان بگویید ” می خواهم موضوعی را با تو در میان بگذارم، آیا الان زمان مناسبی برای بیان است؟”

*زوج های موفق نسبت به قوانین معمول در منزل وسواس به خرج نمی دهند

با وجود همه قوانین کلیشه ای انجام کارهای منزل توسط زن یا مرد، زوجین در انجام این قوانین منعطف هستند و گاه وظایف یکدیگر را بدون ناراحتی به جای یکدیگر انجام می دهند. بنابراین اگر به صورت معمول آماده کردن میز شام بر عهده همسرتان است و او امشب نمی تواند این کار را انجام دهد شما این مسئولیت را بر عهده بگیرید.

*به یکدیگر غر نمی زنند

زوج های شاد به جای تحت فشار قرار دادن و غر زدن، یکدیگر را تشویق می کنند. آنها همیشه به دنبال راهی هستند تا یکدیگر را حمایت کنند زیرا این حمایت عاملی برای پیشرفت و در عوض غر زدن و شکایت کردن عاملی برای عصبانیت است. سعی کنید با ایجاد حس عشق و حمایت، روحیات همسرتان را تقویت کنید. احساسات، تشویق و دادن اعتماد به نفس به آنها می تواند سب ترغیب برای پیشرفت شود.

*آنها به اتفاقات کلیشه فیلم های تلویزیونی توجهی نمی کنند

زوج های موفق به موارد مختلف و کلیشه ای زندگی زوجینی که در تلویزیون به تصویر کشیده می شود، توجهی ندارند. آنها یکدیگر را عاشقانه دوست دارند و به تحقیر و بی احترامی های زوجین و روابط نا صحیح که ممکن است در فیلم های تلویزیونی و سینمایی به تصویر کشیده شود، توجهی ندارند.

این موارد پند های عمومی برای تقویت ازدواج است. بنابراین سعی کنید از این نکات با زیرکی استفاده کنید زیرا این نکات می تواند سکوی پرش و رنگی تازه در زندگی مشترک شما باشد.

منبع: womenshealthmag

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.