نامه سرگشاده جامعه بهداشتی کشور به رییس جمهور

118

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ جامعه بهداشتی کشور طی نامه ای سرگشاده از ریاست جمهور خواستار توجه بیشتر به این قشر و سایر زحمت کشان عرصه سلامت شدند.

?متن نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی
رییس جمهور محترم
جناب آقای دکتر حسن روحانی

سلام علیکم
احتراما ضمن تبریک عید نوروز خدمت حضرتعالی و وزرای دولت تدبیر و امید که در چند سال اخیر در حوزه بهداشت و درمان کشور گام های مثبتی برداشته اید و امید است با اصلاح ایرادات حاکم بر طرح تحول نظام سلامت، انقلابی عظیم در سلامت ایرانیان ایجاد شود.

حضرتعالی همزمان با پیام تبریک نوروزی تان از طریق رسانه ملی،در بخشی از سخنرانی تان از پزشکان و پرستاران تقدیر کردید و فرمودید: از پزشکان و پرستاران تشکر میکنم که خدمات پزشکی را به حاشیه شهرها و روستاها بردند و امروز مردم با هزینه کمتری در بیمارستان درمان می شوند.

هرچند تلاشگری پزشکان و پرستاران به هیچ عنوان در نظام سلامت کشور قابل چشم پوشی نیست ولیکن جامعه علوم بهداشتی بعنوان متولیان ارائه خدمات اولیه سلامت در سراسر کشور اعلام می دارند که قبل از انقلاب اسلامی تا کنون، ارائه خدمات در سخت ترین شرایط روستاها و حاشیه شهرها توسط بهورزان، ماماها و کاردانان و کارشناسان بهداشت انجام می گیرد که این روند در طرح گسترش شبکه های بهداشت و درمان توسط دولت تدبیر و امید و طرح تحول سلامت به حاشیه شهرها رسید.

حال که تلاشگران عرصه بهداشت لحظه ای از ارائه خدمات بهداشت و درمان دریغ نکرده اند، حضرتعالی در مقابل چشمان میلیون ها بیننده در پیام تبریک نوروزی تان، گوشه ای از این خدمات را اشاره نمودید که انتظار می رفت اصلی ترین ارائه دهندگان خدمات در حاشیه شهرها و روستاها را واقع بینانه به مردم معرفی می‌کردید.

از طرفی باید پرسید که آیا هزینه درمان برای مردم کمتر شد یا برای بدنه نظام سلامت؟ کدام اقدام باعث می شود شاهد بیمار شدن نباشیم و از ناخوشی ها و بیماری ها دور بمانیم؟

آیا حضرتعالی نظاره‌گر بازدید های 24 ساعته کارشناسان بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای برای پیشگیری از هرگونه عوامل خطر در سراسر ایام سال نبوده اید؟

به راستی در زمان رونمایی از واکسن پنتاوالان در سال 1392 شاهد مراقبت های بهداشتی پیشگیری محوری کودکان و زنان توسط بهورزان، کاردانان و کارشناسان بهداشت عمومی نبودید؟

جناب آقای دکتر روحانی
انکار خدمات پزشکان و پرستاران در حقیقت لطمه بر بدنه نظام سلامت بویژه در بخش درمان است ولی متاسفانه آنچنان جامعه متخصصین بهداشتی و پیراپزشکی از صفحه ی رسانه ها و افکار عموم به دور مانده اند که تمام جامعه تصور می کند در نظام سلامت فقط پزشکان و پرستاران ارائه خدمات دارند.

حال با اینکه سالیان سال است نیروهای بخش بهداشت بعنوان گمنامان عرصه سلامت از بحرانی ترین رخدادهای سلامت، بیماریهای واگیر و غیر واگیر پیشگیری کرده اند و مفتخر به پوشیدن جامه ی خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند و هستند، انتظار می رود حضرتعالی و تمام وزرای دولت تدبیر و امید، دیگر زحمت کشان عرصه سلامت از جمله بهداشت کاران و پیراپزشکان را نیز بشناسید که قدردانی از زحمات آنان خود منجر به تقویت جایگاه نیروهای تخصصی ودرنهایت بهبود خدمت رسانی به مردم در حوزه پیشگیری می شود.

از طرف جامعه بهداشتی کشور

 

انتهای پیام/

داروی درمان میگرن

1 نظر
  1. بهورزان می گوید

    جناب آقای روحانی بهورزان 30میلیون نفر را تحت پوشش دارنند و مشغول خدمت رسانی هستنند انتخابات نزدیک است 30میلیون آرای کمی نیست ؛پس یه قدم برای قشر بهداشتی کشور بردار ما 100قدم برای شما …..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.