پنج عامل عجیب که باعث افزایش احتمال طلاق می شود

80

به گزارش  خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ احتمالا شنیده اید که پنجاه درصد موارد ازدواج به دلیل عواملی مثل خیانت، جدایی های عاطفی و مشکلات مالی و اقتصادی به طلاق ختم می شود. اما همیشه علت این موارد نیست.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

رفت و آمد های روزانه طولانی مدت

ماندن در ترافیک های روزانه بسیار استرس زا است. بسیاری از زوجین بخش مهمی از زمان روزانه خود را به جای گذراندن با یکدیگر، در خیابان و ترافیک های شهری می گذرانند.

بر اساس مطالعه چاپ شده در ژورنال «مطالعات شهری» در سال 2013، اگر زمان رفت و آمد شما 45 دقیقه یا بیشتر باشد به احتمال زیاد در معرض طلاق قرار دارید. در این مطالعه با بررسی میلیون ها نفر از شهروندان سوئدی به مدت ۱۰ سال، میزان طلاق در زوج هایی که یک یا هر دوی آنها هر روز مسیر طولانی برای رسیدن به خانه طی می کنند، چهارده درصد و زوج هایی که محل کارشان نزدیک به خانه بوده ۱۰ درصد گزارش شده است.

همان کاری را می کنید که دوستانتان انجام می دهند

گاهی اوقات زمانیکه دوستانتان ازدواج می کنند یا صاحب بچه می شوند این فکر از ذهنتان خطور می کند که من نیز همچون وی فلان کار را انجام دهم!

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله «سوشال فورس» این پدیده در مورد طلاق هم اتفاق می افتد. بر اساس این مطالعه 75 درصد افرادی که یکی از دوستان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده شان و 33 درصد افرادی که دوست یکی از دوستانشان طلاق گرفته اند نیز تمایل به جدایی از همسر خود دارند.

اما عکس این قضیه نیز صادق است یه طوریکه این مطالعه نشان می دهد کمک برای تقویت استحکام ازدواج یک دوست می تواند سبب تقویت ازدواج خودتان نیز شود.

اگر فرزند اول دختر باشد

بر اساس سرشماری شصت ساله در آمریکا، زوج هایی که فرزند اول آنها دختر بوده بیشتر از زوج هایی که فرزند اولشان پسر بوده طلاق می گیرند.

اگر همسرتان یک پزشک پر مشغله باشد

یک فرضیه رایج از مطالعات پیشین نشان می دهد که شغل پزشکی احتمال طلاق را در یک ازدواج افزایش می دهد. اما اخیرا بر اساس یک سرشماری آماری مشخص شده درصد طلاق در پزشکان در مقایسه با دندانپزشکان، کادر اجرایی مراقبت های بهداشتی، پرستاران و وکلا کمتر است.

اما با این حال بر اساس یک پیش بینی، پزشکان زنی که بیش از چهل ساعت در روز کار می کنند درصد طلاق بالاتری دارند. عکس این قضیه نیز برای مردان درست است؛ بطوریکه این احتمال در پزشکان مردی که بیش از چهل ساعت در هفته کار می کنند، کاهش پیدا می کند.

زوج های که کارهای منزل را به صورت مساوی تقسیم می کنند

بر اساس مطالعه ایی در نروژ، زوج هایی که کارهای عادی و روزمره را به صورت کاملا مساوی تقسیم می کنند درصد طلاق بالاتری دارند. این مطالعه بیان می کند این زوج ها در واقع زندگی مشترک خود را به جای رابطه ایی مملو از بخشندگی و صمیمیت، تبدیل به یک شراکت تجارت گونه می کنند.

منبع: menshealth

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.