6 موضوع برای گفتگو با همسر وقتی حرفی برای گفتن ندارید

539

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ امروز چطور بود؟ این سوال رایجی است که بین اکثر زوج ها در پایان روز پرسیده می شود. سوال کلیشه ای که از همدیگر می پرسند و معمولا جواب هایی هم که گفته می شود همیشه تکراری هستند. اگرچه سوال بدی نیست اما اگر برای همیشه تکرار شود موجب سردی رابطه ها می شود و ارتباط بین شما و همسرتان را کمرنگ می کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است شما می توانید خیلی راحت یک رابطه محکم و صمیمی داشته باشید اگر در صحبت کردن با همسر خود تنوع موضوعی داشته باشید.

بررسی ها نشان می دهند، برای حفظ نیاز های احساسی لازم است که  چند نکته را رعایت کنید. توصیه این کارشناس تمرکز روی سطح انرژی همسر زمانی که به خانه می آید است. وقتی بدانید همسرتان از کجا است با توجه به محیطی که بوده ، بیشتر می توانید او را درک کنید و مطمئن باشید که همسرتان از این که او را درک می کنید از شما قدردانی می‌کند و این کار به حفظ رابطه شما کمک می کند.

حرف زدن در مورد هدف ها

صحبت کردن درباره هدف ها می تواند یک گفتگوی هیجان انگیز بین شما و همسرتان ایجاد کنید. در حال حاضر مشغول چه کاری هستید و چگونه کار می کنید؟ می خواهید شغل خود را تغییر دهید یا در حال اتمام پروژه خود هستید یا اینکه می خواهید امسال در باغچه خود به کاشتن گل و گیاه بپردازید؟ و یا اینکه تصمیم دارید این هفته را به تمرین یوگا بروید؟ همه این اهداف چه کوچک چه بزرگ می توانند یک گفتگوی خوبی را بین شما و همسرتان ایجاد کنند. وقتی خیلی راحت در مورد هدف های کوچک و بزرگتان با همسرتان صحبت می کنید باعث می شود که یکدیگر را تشویق و راهنمایی کنید.

 

صحبت در مورد سخت ترین تجربه

اگر می خواهید یه گفتگوی هیجان انگیز با همسرتان داشته باشید سعی کنید در مورد  سخت ترین کاری که اخیرا تجربه کردید از جروبحث ساده ای که در محیط کارتان با همکارتان پیش آمده تا مکالمه ای توهین آمیز با خواهرتان داشتید با همسر خود صحبت کنید و همچنین ترس هایتان را به اشتراک بزارید. وقتی این کشمکش ها و این تجربیات یکدیگر را بدانید بهتر احساس نزدیکی می کنید هرچند که آن ها بی معنی و غیرمنطقی باشند.

در مورد سلامتی صحبت کردن

یکی از کارهایی که می توانید با انجام آن نشان دهید که برای همدیگر مهم هستید صحبت کردن در مورد سلامتی و بهداشت خودتان است.اگر دیر می خوابید یا از دردی در قسمتی از بدنتان رنج می برید با همسر خود در میان بگذارید.  مطرح کردن مشکل خود با همسرتان باعث می شود که بیشتر نگران هم شوید و قدر هم را بدانید و هم موضوعی برای گفتگو با یکدیگر داشته باشید.

صحبت در مورد خاطرات خوش گذشته

به گفته یک متخصص، یادآوری خاطرات گذشته که قبلا با همسرتان داشته اید می تواند در ایجاد یه حس خوب و گفتگوی عاشقانه به شما کمک کند. با مرور خاطرات دوران نامزدی، خریدن منزل یا به دنیا آوردن اولین فرزندتان یه رابطه صمیمی بین شما ایجاد می کند.

صحبت در مورد آینده

اگر همسرتان از صحبت کردن با شما خسته شده است و همیشه یه مکالمه معمولی بین شما رد و بدل می شود این پیشنهاد می تواند به شما کمک کند که یک گفتگوی خوب با همدیگر داشته باشید. صحبت کردن در مورد آینده و برنامه هایی دارید می تواند باعث یک گفتگوی هیجان انگیز بین شما و همسرتان شود. هنگامی که در وقت بیکاری هستید و می خواهید با همسرتان صحبت کنید سوالاتی در مورد آینده  از همسرتان بپرسید برای مثال اینکه کجا خودش را در ده سال بعد می بیند یا اینکه در سن پیری زندگی را چگونه می بیند. ایجاد یک تصور مشترک از آینده می تواند شما را بهم نزدیک تر کند.

تمرین قدردانی کردن را هر روز انجام دهید

اگر می خواهید همسرتان از صحبت کردن با شما لذت ببرد و همیشه یه گفتگوی شیرین با یکدیگر داشته باشید اهل قدردانی کردن باشید. از همسر خود برای انجام کارهایش چه کوچک چه بزرگ همیشه قدردانی کنید و با او در مورد کارهایش صحبت کنید تا بداند برایتان مهم است. در این صورت یک مکالمه صمیمی بینتان ایجاد می شود.

منبع: womenshealthmag

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

1 نظر
  1. hadis koohi می گوید

    خیلی ممنون مطالب بسیار مفید بودند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.