مراجعه ۲.۱ میلیون نفر به اورژانس بیمارستان ها

6
به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمد آقاجانی معاون وزیر بهداشت گفت: در راستای ارتقاء سطح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای هموطنان به ویژه در تعطیلات نوروز که با افزایش تردد مسافران مواجه هستیم، برنامه ریزی های دقیق و جامع برای امدادرسانی و آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی و تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفت.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی افزود: برای خدمت به هموطنان در ایام نوروز تمامی ۹۵۰ بیمارستان دانشگاهی، خصوصی ، غیر دولتی و خیریه فعال بوده و اورژانس‌های بیمارستانی و بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان های سراسر کشور پذیرای بیماران و مصدومان هستند.

آقاجانی با عنوان این مطلب که تیم های بازرسی وزارت بهداشت بر عملکرد بیمارستان‌ها نظارت می‌کنند، ادامه داد: از ۲۵ اسفند ۹۵ تاکنون ۱۲۰ هزار ماموریت توسط تکنسین های اورژانس ۱۱۵ انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت افزود: تکنسین های اورژانس ۱۱۵ به ۲۲۰۰۰ هزار ماموریت تصادفی و ۹۶ هزار ماموریت غیرتصادفی اعزام شده اند.

وی گفت: در ۱۳ روز از طرح سلامت نوروزی دو میلیون و ۱۰۰ هزار بیمار به اورژانس بیمارستان های دانشگاهی مراجعه کرده اند که یا به صورت بستری موقت تحت مراقبت و درمان متخصصین طب اورژانس، پزشکان و کادر درمان در اورژانس ها قرار گرفته اند و یا برای دریافت خدمات بیشتر و مراقبت طولانی تر به بخش ها منتقل شده اند همچنین روزانه 2450 پزشک رد بیمارستان های وزارت بهداشت خدمات درمانی به مردم ارائه می دهند.

آقاجانی ادامه داد: در سراسر کشور 340 هزار بیمار بستری داشته ایم که پزشکان، پرستاران و سایر پرسنل درمانی و غیردرمانی بیمارستانی، خدمات درمانی و مراقبتی تخصصی را به هموطنان ارائه کرده اند.

وی اظهار داشت: متخصصان جراحی و بیهوشی و پرسنل اتاق عمل در این مدت 74 هزار عمل جراحی انجام داده اند. انجام 38 مورد پیوند عضو از 17 فرد مرگ مغزی در 8 روز فروردین 1396 گویای فعالیت تیم های تخصصی پزشکی و درمانی و فعال بودن بخش های فراهم آوری و پیوند اعضاست.

آقاجانی بیان کرد: در این مدت 160 نفر از افراد مبتلا به سکته های حاد قلبی در 54 مرکز مدیریت و درمان این بیماری در 25 شهر کشور توسط متخصصین و کادر درمانی درمان شده و از مرگ نجات یافته اند.  ظرفیت و فعالیت بخش های مراقبت های ویژه علی الخصوص ICU/PICU/NICU/CCU ودیالیز به طور کامل حفظ شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در بیمارستان های دانشگاهی پذیرنده بیماران ترومایی، متخصص مقیم، متخصصین طب اورژانس ومتخصصین بیهوشی حضور فعال دارند و دسترسی بیماران اورژانسی به متخصص جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی عمومی و همچنین فوق تخصصهای مورد نیاز امکان پذیر است. درخصوص بیمارستانهای جنرال نیز متخصص مقیم، بیهوشی و طب اورژانس حضور فعال داشته و دسترسی بیماران اورژانسی به متخصصین داخلی، زنان، اطفال وجراحی عمومی فراهم است. که طی بازدید ها و گزارشات واصله از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به طور متوسط روزانه 800 پزشک متخصص مقیم و 2450 پزشک در سراسر بیمارستان های دانشگاهی حضور دارند.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: تمامی این فعالیت ها و اقدامات مطابق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.