اجازه ندهیم با سلامت مردم در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو بازی شود

75
به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار نوروزی خود با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده ها، مدیران گروه و کلیه روسای بیمارستان‌ها که در کتابخانه مرکزی این دانشگاه برگزار شد، گفت: خیلی مهم نیست که در چه بخشی از نظام سلامت مشغول هستیم، مهم این است که کار خود را به نحو احسن انجام دهیم. امیدواریم که این دانشگاه مسیر خوبی را در جهت عقلانیت و آرامش سپری کند و  به دنبال فرصت‌های جدید و نواندیشی باشد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران باید به دنبال تقویت نیروهای جوان و کارآمد باشد، تصریح کرد: این دانشگاه نباید علی رغم اینکه جوانترین دانشگاه علوم پزشکی در تهران است، اجازه دهد سرنوشت خود مانند سایر دانشگاه‌های پا به سن گذاشته و دارای قدمت شود.
وزیر بهداشت اظهار داشت: بخش زیادی از خدمات وزارت بهداشت در نوروز 96 مربوط به حوادث ترافیکی بود که امیدواریم به این مسئله بیشتر رسیدگی و توجه شود.
وی عنوان کرد: نزدیک به ۲۰ هزار نفر در بخش بهداشت در تعطیلات نوروزی مشغول به فعالیت بودند و آخرین گزارشات طرح سلامت نوروزی اعم از معدوم کردن محصولات، بازرسی از اماکن و غیره ارائه شده است.
هاشمی یادآور شد: بخش عمده ای از بار بیماری‌های شهر تهران بر دوش دانشگاه علوم پزشکی ایران است، زیرا بیشتر افراد به بیمارستانهای این دانشگاه می‌روند و باید اقدامات در جهت کنترل هزینه‌ها معطوف شود تا هیچ گونه خللی در کارها پیش نیاید.
شعار امسال به عمل نیاز دارد
وزیر بهداشت در حاشیه دیدار نوروزی با روسا و مدیران دانشگاه علوم پزشکی تهران در موزه تاریخ علوم پزشکی، ضمن تشکر از اقدامات فعالانه عرصه سلامت در تعطیلات نوروزی، در خصوص عملکرد وزارت بهداشت برای تحقق شعار امسال گفت: شعار امسال به عمل نیاز دارد. در خصوص سلامت نیز فرصت‌های مغفول مانده زیادی به خصوص در بخش خصوصی وجود دارد. نباید انتظار داشته باشیم که دولت شغل ایجاد کند و تعداد پرسنل خود را که در حال حاضر حدود 460 هزار نفر در حوزه وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها است، به دو برابر افزایش دهد.

وی افزود: فرصت‌های زیادی در طب مدرن و سنتی وجود دارد که انتظار می‌رود همه به میدان آیند. در زمینه حمایت از بخش خصوصی نیز ما از قبل در این مسیر حرکت کردیم و در عین حال متهم بودیم که برای آن فرصت سازی می‌کنیم، اما افتخار می‌کنیم که بتوانیم در راستای توسعه بخش خصوصی و خدمات آن اعم از تولید دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات فرصت‌های جدیدی ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت همچنین اضافه کرد: امیدواریم به اسم تولید داخل شاهد سوء استفاده نباشیم و اجازه ندهیم با سلامت مردم در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو بازی شود. بخش‌های نظارتی در سازمان غذا و دارو و تجهیزات پزشکی نیز نظارت خود را انجام می‌دهند. ما آنجایی موظف هستیم از تولید داخل حمایت کنیم که حتما به سلامت مردم آسیبی وارد نشود. این برنامه‌ای بود که طی سه سال گذشته نیز آن را انجام دادیم.

هاشمی ضمن اشاره به افزوده شدن بیش از 120 قلم داروی جدید به مجموعه دارویی کشور طی سه سال گذشته، بیان کرد: طی این مدت 10 درصد از رقم ریالی واردات کاهش یافته و حدود 70 درصد نیز از نظر مواد اولیه و ساخت اقلام دارویی خودکفا شده‌ایم. مطمئن هستیم اگر با سرعت بیشتری پیش رویم و موانعی که در این راه وجود دارد به ویژه در بخش اقتصادی و بانک‌ها برداشته شود، در تولید، ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد در سال 96 شاهد کارنامه خوبی هستیم.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.