طبیب من

کد خبر: 2571
تاریخ انتشار: ۱۴ام فروردین ۱۳۹۶ , ۱۲:۵۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۴۰ قلم دارو تولید کرده که تا سه سال آینده ۱۲ قلم دیگر به آن اضافه شود.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه دیدار نوروزی وزیر بهداشت با جمعی از مدیران و روسای این دانشگاه در خصوص چگونگی همراهی این دانشگاه با شعار امسال گفت: ما در مورد اشتغال و خدمات می‌توانیم در این مسیر حرکت کنیم. برای مثال می‌توانیم با ارائه خدمات درمانی مورد لزوم، نیاز به اعزام به خارج بیماران را کم کنیم. در این خصوص می‌توان گفت که تقریبا اعزام بیمار به خارج از کشور برای دریافت خدمات درمانی به صفر رسیده است.

وی افزود: در خصوص تجهیزات پزشکی و دارویی نیز مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۴۰ قلم دارو تولید کرده است که امیدواریم در سه سال آینده ۱۲ قلم دیگر به آن اضافه شود.

جعفریان ادامه داد: همچنین رباط جراحی تولید کردیم که به بهره‌برداری نزدیک است. ظرفیت ما برای ایجاد اشتغال بسیار بالاست، اما پیش از آن باید بدانیم که این افزایش ظرفیت قرار است در بخش دولتی صورت گیرد یا غیر دولتی. همچنین گام‌های بزرگی برای کاهش اعزام به خارج بیماران برداشته شده است.

انتهای پیام