پیامد تبلیغات دروغین رفع موهای زائد به کمک لیزر

66
به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از روابط عمومی انجمن متخصصین پوست ایران، از بین بردن موهای زائد به کمک لیزر مانند سایر روش های درمانی اگر به درستی و تحت نظر متخصص انجام نشود، می تواند باعث لطمات جبران ناپذیر جسمی، روحی و مالی گردد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

لیزر در از بین بردن موهای زاید، دائمی  نیست. پزشک باید به طور واضح نتیجه درمان را به بیماران گوشزد کند و از ایجاد انتظارات غیر واقعی پیشگیری کند، زیرا هر گونه تبلیغات با محتوای لیزر دائمی موهای زائد، غیر علمی و سودجویانه است.
در خصوص نوع دستگاه باید به این نکته اشاره کرد در کشور ما لیزر الکساندرایت به عنوان لیزر بهتر و گرانقیمت تر معرفی شده در حالی که در افراد با پوست تیره، لیزر دایود و ان دی یاگ با عوارض کمتری همراه است و بیماران باید انتخاب نوع لیزر را به پزشک معالج خود بسپارند.
به اعتقاد کارشناسان انجمن متخصصین پوست ایران، تجربه و دانش پزشک است که با انتخاب لیزر مناسب برای بیمار موجب نتایج درمانی مورد نظر می شود.
چه بسا بیماران زیادی که با همین تبلیغات به سمت مراکز و افراد فاقد صلاحیت کشیده می شوند و دچار عوارضی مانند سوختگی، لک و تاول و جوش های دائمی، لکه های ماندگار پوستی، فولیکولیت و اسکارهای پوستی می شوند.
گاهی اوقات مشاهده شده است که در برخی از مراکز غیر مجاز و آرایشگاه ها، دستگاه های خانگی و غیر لیزری برای رفع موهای زائد استفاده می شود که این نوعی کلاهبرداری و سوء استفاده از ناآگاهی است.‌
انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.