طبیب من

کد خبر: 2601
تاریخ انتشار: ۱۵ام فروردین ۱۳۹۶ , ۰۸:۰۰
جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شایسته به هموطنان در تعطیلات نوروز، برنامه ریزی دقیق و جامعی برای آمادگی اورژانس 115 و بیمارستان و واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تیم های نظارتی وزارت بهداشت طی ۷۶۷ بازدید از پایگاه های اورژانس، بیمارستان ها و مراکز درمانی بر عملکرد این واحدها در ایام نوروز نظارت کردند.

وی بیان کرد: از ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۵ لغایت ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۶، ۱۶۶هزار و ۷۲۸ ماموریت توسط آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ انجام شده است. تکنسین های اورژانس ۱۱۵ به ۳۵هزار و ۱۸۳ هزار ماموریت تصادفی و ۱۳۱ هزار و ۵۴۵ هزار ماموریت غیرتصادفی اعزام شدند. اورژانس هوایی نیز با ۱۲۸ سورت پروازی ۲۴۷ نفر مجروح و بیمار اورژانسی را به مراکز درمانی منتقل نمود.

آقاجانی ادامه داد: در این ایام ۲ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۹۲۹ بیمار در اورژانس های بیمارستان های دانشگاهی کشور پذیرش شدند که یا به صورت بستری موقت تحت مراقبت و درمان متخصصین طب اورژانس، پزشکان و کادر درمان در اورژانس ها قرار گرفته و یا برای دریافت خدمات بیشتر و مراقبت طولانی تر به بخش های بیمارستانی منتقل شدند.

معاوم درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در سراسر کشور ۳۹۱ هزار و ۳۵۴ بیمار در بخش های بیمارستان های وزارت بهداشت بستری شدند که پزشکان متخصص و پرستاران و سایر پرسنل بیمارستانی خدمات درمانی و مراقبتهای تخصصی را به آنها ارائه کردند.

به گفته وی انجام ۹۱ هزار و ۹۶۲ جراحی توسط متخصصان جراحی و بیهوشی و پرسنل اتاق عمل در این ایام و انجام ۹۳ مورد پیوند عضو گویای فعالیت تیم های تخصصی پزشکی و درمانی و همچنین فعال بودن بخش های فراهم آوری و پیوند اعضاست.

وی عنوان کرد: در این مدت ۲۷۸ نفر از افراد مبتلا به سکته های حاد قلبی در ۵۴ بیمارستان در ۲۵ شهر کشور با درمان پیشرفته از مرگ حتمی نجات یافتند.

آقاجانی افزود: روزانه ۸۰۰ متخصص مقیم در رشته های تخصصی طب اورژانس، بیهوشی، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی عمومی ، داخلی، زنان، اطفال و جراحی عمومی به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان های وزارت بهداشت حضور داشتند و و متوسط روزانه ۴ هزار و ۲۱۹ پزشک در این بیمارستان ها برای ارائه خدمات حاضر شدند.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: لذا برخود لازم می دانم از تمامی پزشکان، متخصصین، اعضاء هیئت علمی بالینی، گروه پرستاران، مامایی و کارشناسان و تکنسین های بیمارستان ها به ویژه در بخش های اورژانس، مراقبت های ویژه و اتاق عمل و تکنسین های اورژانس ۱۱۵ کشور بابت خدمات شبانه روزی و ارزنده ای که به بیماران در نوروز ۹۶ ارائه کردند، تشکر و قدردانی نمایم.

 

انتهای پیام/