فعالیت چشمگیر مراکز درمانی وزارت بهداشت در ایام نوروز

69

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تیم های نظارتی وزارت بهداشت طی 767 بازدید از پایگاه های اورژانس، بیمارستان ها و مراکز درمانی بر عملکرد این واحدها در ایام نوروز نظارت کردند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی بیان کرد: از 25 اسفند ماه 1395 لغایت 14 فروردین ماه 1396، 166هزار و 728 ماموریت توسط آمبولانس های اورژانس 115 انجام شده است. تکنسین های اورژانس 115 به 35هزار و 183 هزار ماموریت تصادفی و 131 هزار و 545 هزار ماموریت غیرتصادفی اعزام شدند. اورژانس هوایی نیز با 128 سورت پروازی 247 نفر مجروح و بیمار اورژانسی را به مراکز درمانی منتقل نمود.

آقاجانی ادامه داد: در این ایام 2 میلیون و 938 هزار و 929 بیمار در اورژانس های بیمارستان های دانشگاهی کشور پذیرش شدند که یا به صورت بستری موقت تحت مراقبت و درمان متخصصین طب اورژانس، پزشکان و کادر درمان در اورژانس ها قرار گرفته و یا برای دریافت خدمات بیشتر و مراقبت طولانی تر به بخش های بیمارستانی منتقل شدند.

معاوم درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در سراسر کشور 391 هزار و 354 بیمار در بخش های بیمارستان های وزارت بهداشت بستری شدند که پزشکان متخصص و پرستاران و سایر پرسنل بیمارستانی خدمات درمانی و مراقبتهای تخصصی را به آنها ارائه کردند.

به گفته وی انجام 91 هزار و 962 جراحی توسط متخصصان جراحی و بیهوشی و پرسنل اتاق عمل در این ایام و انجام 93 مورد پیوند عضو گویای فعالیت تیم های تخصصی پزشکی و درمانی و همچنین فعال بودن بخش های فراهم آوری و پیوند اعضاست.

وی عنوان کرد: در این مدت 278 نفر از افراد مبتلا به سکته های حاد قلبی در 54 بیمارستان در 25 شهر کشور با درمان پیشرفته از مرگ حتمی نجات یافتند.

آقاجانی افزود: روزانه 800 متخصص مقیم در رشته های تخصصی طب اورژانس، بیهوشی، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی عمومی ، داخلی، زنان، اطفال و جراحی عمومی به صورت 24 ساعته در بیمارستان های وزارت بهداشت حضور داشتند و و متوسط روزانه 4 هزار و 219 پزشک در این بیمارستان ها برای ارائه خدمات حاضر شدند.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: لذا برخود لازم می دانم از تمامی پزشکان، متخصصین، اعضاء هیئت علمی بالینی، گروه پرستاران، مامایی و کارشناسان و تکنسین های بیمارستان ها به ویژه در بخش های اورژانس، مراقبت های ویژه و اتاق عمل و تکنسین های اورژانس 115 کشور بابت خدمات شبانه روزی و ارزنده ای که به بیماران در نوروز 96 ارائه کردند، تشکر و قدردانی نمایم.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.