1 نفر از هر 8 نفر مبتلا به افسردگی است/«بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم»

88

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی اجتماعی وزارت بهداشت در همایش روز جهانی سلامت گفت: 10 اردیبهشت (7 آوریل) روز جهانی بهداشت (سلامت) است. هر ساله سازمان جهانی بهداشت براساس معضل بهداشتی در آن سال یک محوریت برای روز جهانی بهداشت انتخاب می‌کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی امسال تمرکز کار خود را در مسئله سلامت روان و به طور ویژه اختلال افسردگی قرار داده است.

حاجبی گفت: افسردگی در حال حاضر یکی از بیماری‌های روان‌پزشکی در سطح جهان است که آمار مبتلایان آن در سطح جهان حدود 350 میلیون نفر است که این نشان می‌دهد جهان با مشکل خاصی روبروست.

مدیرکل دفتر سلامت روانی-اجتماعی وزارت بهداشت اضافه کرد: جهان با مشکل افسردگی روبروست و کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست. براساس آخرین آمار اختلالات روانپزشکی در سنین 15 تا 64 سال، شیوع 12.7 درصدی دارد یعنی از هر 8 نفر یک نفر مبتلا به افسردگی هستند اما چرا سازمان بهداشت جهانی شعار «بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم» را انتخاب کرده است علت این است که فرد مبتلا به به دلیل جلوگیری از انگ خوردن در جامعه سعی می‌کند کمتر راجع به آن صحبت کند.

حاجبی عنوان کرد: نکته دیگر این است که در یک بررسی متوجه شدیم که در کشور ما تنها 20 درصد از کسانی که مبتلا به اختلال روان‌پزشکی هستند در یک سال از خدمات درمانی بهره‌مند شده‌اند و زمانی که از این افراد سوال شد که چرا از خدمات بهره‌مند نشده‌اند، آنها گفتند که ما تصور می‌کردیم بیماری و مشکل ما به مرور زمان درمان می شود. در اینجا متوجه می‌شویم که آگاهی به مسئله سلامت روان بسیار اهمیت دارد.

حاجبی گفت: بسیاری از افرادی که به دلیل اختلالات روانپزشکی مراجعه می‌کنند بیان می‌کنند که ما اطلاع نداریم که باید برای درمان به کجا مراجعه کنیم پس باید گفت بحث آگاهی در سلامت روان بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.