نیاز به پایگاه های اورژانس هوایی در مناطق کوهستانی

57

سید مرتضی خاتمی نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ در خصوص کمبود نیرو در اورژانس، گفت: کمبود نیرو در بخش اوژانس وجود دارد و در آن شکی نیست.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی افزود: با وجود اینکه در بخش اورژانس با کمبود نیرو مواجه هستیم؛ استخدام در این حوزه نیاز به مجوز دستگاه های اجرایی دارد و این نیازمند اعتبارات است.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه استخدام نیروهای اورژانس، گفت: در بخش اورژانس تعدادی از نیروها قراردادی و شرکتی و مابقی آنها استخدام رسمی هستند.

خاتمی در خصوص نوسازی ناوگان اورژانس، اظهار داشت: نوسازی ناوگان اورژانس و به روز کردن فوریت های پزشکی در افزایش کارایی و راندمان اورژانس نقش بسزایی دارد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: در کنار نوسازی ناوگان اورژانس، به روز کردن دانش و تجارب نیروهای اورژانس، بسیار حائز اهمیت است.

خاتمی در خصوص احداث پایگاه اورژانس هوایی در کشور، گفت: اخیرا تجربه شده است که بالگرد در مواقع اضطراری کارایی بالایی دارد و در جاهایی که کوهستانی و صعب العبور هستند به پایگاه های اورژانس هوایی نیاز داریم.

وی افزود: در جاهای سخت و صعب العبور و در زمان بارش برف و کولاک که خیلی از راه های زمینی بسته می شوند؛ اورژانس های هوایی می توانند وارد عمل شوند و بر این اساس، توسعه اورژانس هوایی و بکار گیری بالگردهای مجهز به فوریت های پزشکی بسیار کارآمد و نجات دهنده است.

خاتمی در خصوص رویکرد اورژانس در سال گذشته، یادآور شد: بخش اورژانس پا به پای دیگر حوزه ها پیش رفته و می توان گفت که دارای عملکردی نسبی است.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.