«تربچه» در لیست محبوب‌ترین مواد غذایی سالم

78

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ هر ساله مواد غذایی خاص و جدید به عنوان پایه ایی ثابت و مد روز رستوران ها به کار برده می شوند. مثلا تا چند سال پیش حتی نام کینوا ( گیاهی که علاوه بر دانه، از برگ گیاه آن به عنوان سبزی تازه یا به صورت پخته استفاده می شود.)  را نشنیده بودیم اما اکنون روزی نیست که اسم آن را در ترکیبات تشکیل دهنده منوی غذایی رستوران ها نبینیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

این ترکیبات نه تنها مورد استفاده سر آشپز رستورانها است و هزاران نفر از مصرف کنندگان این مواد را سفارش می دهند، بلکه این مواد راه خود را به آشپزخانه منازل نیز مردم باز کرده اند. در ادامه به معرفی 20 ماده غذایی سالم و پر مصرف در سال 2017 که بر اساس میزان سفارشات مواد غذایی توسط مردم در نشریه UberEATS منتشر شده، می پردازیم.

آووکادو؛ محبوب‌ترین ماده غذایی سال

جای تعجب نیست که آووکادو در بالا ترین جایگاه این لیست قرار دارد و به نظر می رسد تا مدت ها در این جایگاه می ماند. با توجه به اطلاعات این نشریه آووکادو محبوب ترین ماده سالم غذایی در بین شهروندان است. در این دسته بندی کلم پیچ به رتبه هشتم سقوط کرده و جای خود را به یک نوع سالاد هاوایی؛ شامل ماهی خام، تربچه و سرکه داده است. بلغور و برنج قهوه ایی نیز در رتبه بندی بعدی این لیست قرار دارند.

کاهش مصرف گوشت در رژیم غذایی افراد

معرفی توفو (پنیر لوبیا) در لیست به عنوان یکی از 10 ماده غذایی محبوب، نشان دهنده این موضوع است که مردم دوباره به میزان گوشت مصرفی خود فکر می کنند. شواهد موجود در رستوران ها، آشپزخانه های منازل و منوهای غذایی بیان کننده استفاده بیشتر سبزیجات و کاهش مصرف گوشت است.

لیست کامل برترین مواد غذایی سالم به شرح زیر است:

 1. آووکادو
 2. سالاد ماهی
 3. دانه سبز سویا
 4. تربچه
 5. سرکه
 6. خیار
 7. کرفس
 8. کلم پیچ
 9. سوپ فو
 10. توفو
 11. هویج
 12. کلم بروکلی
 13. مارچوبه
 14. بلغور
 15. نخود
 16. کلم
 17. نارگیل
 18. برنج قهوه ایی
 19. بوک چوی
 20. سوپ قلم

 

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.